YAŞ bitti, sıra açıklamada

YAŞ bitti, sıra açıklamada
YAŞ bitti, sıra açıklamada
Yüksek Askeri Şura toplantısı sona erdi. Yüksek Askeri Şura sonuçları saat 12.00'de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulacak. Belirlenecek Kuvvet Komutanlarının Çankaya Köşkü'nde açıklanacağı belirtildi

ANKARA - Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sona erdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Genelkurmay Karargahı'nda yapılan ağustos ayı olağan Şura toplantısı son gün mesaisinin ardından tamamlandı. YAŞ kararlarının imzalanmasının ardından Erdoğan, kapanış konuşmasını yaptı.

Askerin komuta kademesi belli oldu

Genelkurmay Karargahı'ndan ayrılırken tören kıtasını selamlayan Başbakan Erdoğan 'ı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel uğurladı. Toplantıda alınan kararların Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayına sunulduktan sonra kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

YAŞ toplantısında, terfi sırasında bulunan general, amiral ve albayların bir üst rütbeye yükseltilmesi, general ve amirallerin görev sürelerinin uzatılması ve emeklilik işlemleri ele alındı.
Disiplinsizlik ve ahlaki durumları nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) ayrılacak personelin durumu da değerlendirildi. Şura'da, TSK'yı ilgilendiren diğer konular da görüşüldü. (dha, aa)

TSK'da yeni döneme geçiş sancısı

YAŞ'ta yine Ramazan düzeni


  http://www.radikal.com.tr/114473411447341

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  iyiki dünya lideri değilsiniz şükürler olsun - demlicay2011

  yoksa alman nazi partisi gibi inim inim inletirsiniz heryeri. paris kulesine milli kule adını verirdiniz. herşeyin başına milli takmaktaki amacınız nazileri geçmiştir. hoş karın ağrısı değil benimkisi. milletimin yükselmesin. niye istemeyim ki. ama ötekileştirme anti demokrasi torpil adamına göre muamele ihalleler yolsuzluk büyük karın ağırısı her halde bunlarda hemfikiriz. durum böyle oluncada manzara ortaya çıkıyor zaten. insanca ayrım olmadan kim oluğunun gözyaşına bakmadan bir adalet istiyorum. güç budur.