Yasadışı dinleme soruşturmasında iki müdür tahliye edildi

Yasadışı dinleme soruşturmasında iki müdür tahliye edildi
Yasadışı dinleme soruşturmasında iki müdür tahliye edildi
İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi'nde görev yaptıkları dönemde, kamu görevlilerinden, işadamlarına, gazetecilerden, askerlere kadar birçok kişiyi sahte isimlerle dinledikleri gerekçesiyle tutuklanan 4'üncü sınıf emniyet müdürleri Memduh Tosun ile Taner Aydın serbest bırakıldı.

RADİKAL- Usulsüz dinleme iddiasıyla 26 polis için yakalama kararı çıkarılmış ve 24’ü adliyeye sevkedilmişti. 22 polis serbest bırakılırken, Memduh Tosun ile Taner Aydın tutuklanmıştı. Tutuklanan iki polis müdürü için avukatları dün bir üst mahkemeye itiraz etti. Mahkeme, Tosun ile Aydın’ın tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Haklarında gözaltı kararı bulunan ve sağlık sorunları yüzünden teslim olmadıkları açıklanan birinci sınıf emniyet müdürü Hasan Ali Okan ile emniyet müdür yardımcısı Ramazan Karakayalı hakkındaki yakalama kararı da kaldırıldı.

İZMİR /DHA


  http://www.radikal.com.tr/128537212853721

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Elde var sıfır - user709297

  O kadar algı operasyonu, o kadar iddia, elde var sıfır. Bu bir intikam operasyonudur. Adamlara 2. kez operasyon yapıyorsun, elde tek bir delil olmadan içeri almak istiyorsun. Sonuç fiyasko. Dikkat edin kaç ilde operasyon yapıldı, özel oluşturulan sulh ceza hakimliklerinin dışında- o da iktidarın atadığı tartışmalı 2 isim- daha tutulama kararı veren çıkmadı. talimatla tutuklama yapılmaya çalışılıyor. Kamuoyu da olan bitenin pek farkında değil. Bu nasıl ülke böyle.