Yaşam için buluşacaklardı, öldüler

Yaşam için buluşacaklardı, öldüler
Yaşam için buluşacaklardı, öldüler

Abdullah Kıran, Neriman Tekin için çıktığı yolda öldü.

ÇANAKKALE - Lösemi hastası kardeşine iliğini vermek için yola çıkan Abdullah Kıran trafik kazasında öldü. Kendisine umut olan ağabeyinden ilik nakli bekleyen Neriman Tekin ise bir gün sonra yaşamını yitirdi. 
Çiftçilik yapan 61 yaşındaki Abdullah Kıran, 16 Ekim’de Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Taştepe köyündeki evinden, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören kardeşi 53 yaşındaki Neriman Tekin’e donör olarak iliğini vermek üzere eşi  ve oğluyla birlikte yola çıktı. Oğlunun kullandığı kamyonet, Taştepe köyü yakınlarında, yağmurun kayganlaştırdığı yolda aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkarak takla attı. Ağır yaralanan Abdullah Kıran, 17 Ekim Cumartesi günü hastanede yaşamını yitirdi. Oğlu ve eşi ise ağır yaralandı. 
Kendisine umut olacak ağabeyinden gelecek iliği bekleyen lösemi hastası Nerimen Tekin ise tedavi gördüğü hastanede ağabeyinin ölmesinden bir gün sonra 18 Ekim Pazar günü  solunum yetmezliği ve enfeksiyon nedeniyle yaşamını kaybetti. İki kardeşin cenazesi, dün Taştepe Camii’nde öğle vakti kılınan namazın ardından köy mezarlığında yan yana toprağa verildi. (dha)