Yaşaması ilik nakline bağlı

Ereğli'de, ilik kanserinin bir türü olan ve apilastik anemi adı verilen hastalığa yakalanan 7 yaşındaki Erkan Şahin, ilik nakli için yardım bekliyor. Doktorların 'pimi çekilmiş bomba'ya benzettiği küçük Erkan, en ufak bir darbede ölebilir.
Haber: SERKAN AYDEMİR / Arşivi

ZONGULDAK - Ereğli'de, ilik kanserinin bir türü olan ve apilastik anemi adı verilen hastalığa yakalanan 7 yaşındaki Erkan Şahin, ilik nakli için yardım bekliyor. Doktorların 'pimi çekilmiş bomba'ya benzettiği küçük Erkan, en ufak bir darbede ölebilir.
Dağlar Köyü'nde yaşayan Şahin'e, beş ay önce götürüldüğü İstanbul'daki Göztepe Eğitim Hastanesi'nde, apilastik anemi teşhisi konuldu. Bir gemi tersanesinde asgari ücretle çalışan İhsan Şahin, oğlunu tedavi ettirmek için seferber oldu. Varını yoğunu satan, işyerindeki arkadaşlarının da yardımıyla bugüne kadar tedavi masraflarını karşılamaya çalışan baba, ilik nakli için 180 milyar liraya ihtiyaçları olduğunu söyledi. Üç çocuk babası Şahin şöyle konuştu: "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvurdum. Ancak şimdiye kadar olumlu bir cevap alamadım. Ailemizden hiç kimsenin iliği uymadığı için nakil yapılamıyor. Türkiye'de uygun ilik bulunmadığı takdirde yurtdışında gerekli aramaların yapılacağı söyleniyor. Ancak, sadece arama için bile 2 bin dolar gerekiyor. Bunu karşılayacak gücüm yok. Çocuğumun, ölüme her gün biraz daha yaklaştığını düşündükçe kahroluyorum. Sağlığına kavuşabilmesi için hayırseverlerin yardımını bekliyorum."