Yaşanan olaylar organize

Yaşanan olaylar organize
Yaşanan olaylar organize
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul Üniversitesi’nde cuma günü başlayan karışıklık dün sürerken polis üniversiteleri hareketlendiren ‘görünmez el’i tespit etmeye çalışıyor.
Dicle Üniversitesi’nde Kutlu Doğum Haftası kutlamaları nedeniyle başlayan kavga İstanbul Üniversitesi’ne sıçradı. İlk olay cuma günü Dicle Üniversitesi’ndeki olayları protesto açıklaması yapan sol görüşlü öğrencilere, kendilerine ‘Müslüman Gençlik’ diyen grubun taşlı sopalı saldırısıyla başladı. Polis, güvenlik ve MOBESE kameralarından tespit ettiği gruptan 15 kişiyi gözaltına aldı. Üniversitede dün de sol görüşlü öğrenciler toplanarak ‘Müslüman Gençlik’ grubuna saldırmak istedi. Polis olayları büyümeden önlerken 57 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltılar üzerine yaklaşık 500 öğrenci , Beyazıt Meydanı’ndan Eminönü’ne protesto yürüyüşü yaptı.
Polis, Dicle’deki olayların nasıl İstanbul Üniversitesi’ne sıçradığını, öğrencilerin ‘görünmez bir el’ tarafından neden hareketlendirdiğini araştırıyor.


  http://www.radikal.com.tr/112985811298588

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  üniversitlerdeki olayların sebebi malum - okkes cavus

  dün hizbullahı kim kullanıyorsa yine aynı eller kullanıyor. bir gurup islamcı öğrenci deniyor. islamla sorunu olmayan bir ülkede bir gurup islamcının olay çıkarması, karşıdaki insanlara saldırması ne anlam taşıyor. helede şu barış süreci yaşanırken. islamcı adı adltında şeriatcı geçmişdede kanlı olaylarla adını duyuran hizbullah örgütü. ülkemizde çeşitli adlar ve kuluşlar adı altında faliyet göstermesi çok ilginç. mısırda bu örgütü kimler desdeklediler, suriyede kimler desdekliyorlar. türkiyede de aynı karanlık eller bu piyonları kullanıyorlar. türkiyede barş sağlanır ülke rahatlarsa bazı ülkeler bundan çok rahatsız olacaklar. vede bu olaylara devam edecekler. devlet bunlara çok dikkat etmeli, polis çok hassasiyet göstermeli en küçük ihmal büyük bedellere mal olabilir.....

  Komplo teorisine gerek yok. - brandywine06

  Üniversite öğrencilerinin siyasal görüş sahibi olması kadar doğal bir şey olamaz. Hem siyaset bilimi öğretip hem de siz sadece dersinize çalışıp işe girmeye odaklanın diyemezsiniz. Üniversite meslek okulu değildir. Olay çıkması da yeni bir şey değil. Görüşleri birbirine aykırı olan öğrenciler zaman zaman çatışırlar. Kürt sorununa ilişkin süreçle birlikte bunun hızlanması da çok normal. Polisin aşırı müdahale etmemesi sağlanırsa, sadece can güvenliği tehlikede olduğu zaman müdahale ederlerse hiçbir şey olmaz.

  Kandmış ve kandırılmış bir gençlik var. - karçiçekleri

  Bu barış süreci başlamadan önce üniversitelerde hiç bir çatışma yoktu. Onu provake eden gruplar belli; İP, Ülkücü gençlik,CHP ve Ergenekon uzantısı olan gençlik, Hizbi kontralar... Geçmişte Hizbullahçıların nasıl kullanıldıklarını gördük. Faili meçhul cinayetlerinde, Gaffer Okan suikastına kadar daha binlercesi...

  Niyet önemli.. - testereci

  Benim anlamadığım şey, paramparça olan "canlı bomba" ların kimliğini yarım saatte bulan bu polisimiz nedense (!) demokratik eylem yapan gruplara güpegündüz saldıran bu güruhun kimliğini bulamaz..Sahipleri içeriden olmasın???

  Günaydın Türkiye Basını - saglikci.my

  Değerli Dostlar, Zaten provakasyon olduğu belliydi. Sakalımız olmasına rağmen dinlenedir bizi..Polis ve o örgüt mensupları ellerinde sopa beraber yürüyor. çok uzakta aramasınlar yakınlarında zaten. Görüntüler var o eli sopalı polis ve kişiler araştırılsın hemen karanlık bulunur...tabi yiyorsa

  BU İŞİN BAŞLAYACAĞI - pispor

  MHP nin Bursa mitinginde belli oldu.zamanı geldi vur de vuralım öl de ölelim.başka bu olayların arkasında müslüman gençlik yok hizbullah veya başkaları aranmasın her şey ortada.bunlar MHP İP ve CHP Silivrideki gösteriş yapanlarıdır.bütün harcırahlarını bu partilerin gençlik kolları ve teşkilatları veriyor.

  kendine bakarsa görür.. - bırıncı

  emniyet teşkilatı görünmez el için teşkilatın kendisine bakarsa, pek çok şey görecektir. hem daha pratik olur hem de daha az zaman harcanır!