Yaşar Hoca'nın çok karışık işleri

Yaşar Nuri Öztürk'ün 18 yıllık eşini aldatma davasında çarpıcı iddialar ortaya atıldıANKARA- HYP Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk’ün sevgilisi olduğu ileri sürülen eski danışmanı Şahane Sultan Müftüoğlu ile annesi ve babasının, “Bizi toplum önünde küçük düşürdü” diyerek Canan Öztürk aleyhine açtıkları 60 bin TL’lik manevi tazminat davasında ilginç iddialar ortaya atıldı. Canan Öztürk, mahkemeye gönderdiği cevap ve karşı dava dilekçesinde, 22 Temmuz seçimleri sonucu eşinin milletvekilliğinin sona ermesinin ardından da Şahane Müftüoğlu ile ilişkilerinin sürdüğünü ileri sürdü.

’Trajikomik bir dava’

Canan Öztürk’ün avukatının dilekçesinde bu durum şöyle anlatıldı: “Davacının müvekkilemin 18 yıllık eşi ile yasak ilişki kurup kendisinin evliliğini derinden sarstığı, yuvasının yıkılma noktasına gelmesine, müşterek çocuklarının ruh sağlığının tüm bu olaylardan olumsuz etkilenmesine sebep olduğu, böyle bir ilişkinin varlığının ve aldatılmanın müvekkilemin bünyesinde son derece derin elem ve keder yarattığı yetmiyormuş gibi, bir de davacı Şahane Müftüoğlu’nun ve ailesinin müvekkileme açmış olduğu bu davalar, ’trajikomik’olarak nitelendirilebilir. Davacı hem müvekkilemin eşiyle ilişki kurmuş, kendisine çeşitli hakaretlerle saldırmış, hem de kendisi müvekkileme dava açmıştır.”

Müstehcen mesajlar

Canan Öztürk’ün avukatının dilekçesinde, çarpıcı bir iddiaya da yer verildi ve bu konuda şöyle denildi:

“Nisan 2007 ortalarında müvekkilemin telefonuna çeşitli yabancı şahıslardan son derece çirkin ve müstehcen mesajlar gelmeye başlamıştır. Çok sayıda ve tacizkar olan ve de çirkin teklifler içeren bu mesajlar sonucunda müvekkilem 13 Nisan 2007’de Beykoz Savcılığı’na şikayette bulunmuştur. Beykoz Savcılığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü marifetiyle müvekkilemin telefon numarasının Şahane Sultan Müftüoğlu’nun babasısının bilgisayarından ve onun tarafından internetteki çeşikli porno sitelerine verildiği saptanmıştır. Bunun üzerine müvekkilem, bu kez davacının babası için 9 Ocak 2009’de Beykoz Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştur.”

Evde iç çamaşırı çıktı

Canan Öztürk, eşinin milletvekilliğinin sona ermesine rağmen Şahane Müftüoğlu ile yasak ilişkisinin devam ettiğini de iddia etti. Süren bu ilişkiye delil olarak da Ankara’-daki evlerinin eşine ait çalışma odasında Temmuz 2008’de Müftüoğlu’nun el yazısıyla, “Ne istersen söyle, ama sevdama dil uzatma” yazılı bir not bulduğunu bildirdi.

Canan Öztürk’ün, yine aynı evde aynı tarihlerde Müftüoğlu’na ait olduğunu iddia ettiği iç çamaşırı, toka, üç çift ayakkabı ve giysi gibi özel eşyalarını bulduğu da ileri sürülen dilekçede, “Müvekkilem, Şahane Müftüoğlu’nun adeta kendi evine yerleştiğini görmüştür” denildi.