Yaşar Kemal: Bizi dönekler çürüttü

Yazar Yaşar Kemal, "Türkiye'nin bütün felaketi, tabansız ve kemiksiz aydınlardan çıkıyor. Bunu bilmeliyiz, o aydınların üstüne de yürümeliyiz" dedi.

İSTANBUL - Yazar Yaşar Kemal, "Türkiye'nin bütün felaketi, tabansız ve kemiksiz aydınlardan çıkıyor. Bunu bilmeliyiz, o aydınların üstüne de yürümeliyiz" dedi.
Gazeteciler Sosyal Dayanışma Vakfı'nca düzenlenen 'Babıâli Sohbetleri'nin dünkü konuğu olan Yaşar Kemal Türkiye'yi döneklerin çürüttüğünü ileri sürdü. Kemal, şöyle dedi: "Türkiye'nin bütün felaketi bu 'tabansız ve kemiksiz' aydınlardan çıkıyor. Benim arkadaşlarım var. Ya bana sövüyorlar yahut da beni gördüğü zaman kaçıyorlar. Bunlar solcu arkadaşlarım. Sonra uşak oldular. Bir insanın düşüncelerinden dönmesi çok zor. 'Düşüncem yanlıştı' diye dönebilir. Buna karşılık 'Düşüncem iyiydi, ama hayatıma zararlı bir şey oldu' diye geri dönüyor. Bu, utanç verici. Çok zulüm gördüler, tamam ama alçaklığa hakları yoktu. İnsan düşüncesini korkudan, menfaatten değiştirmemeli. Bunlar vicdanını değiştiriyor."


    http://www.radikal.com.tr/7348097348090

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.