Yaşar Kemal'den Can Dündar'a anlamlı mesaj

Yaşar Kemal'den Can Dündar'a anlamlı mesaj
Yaşar Kemal'den Can Dündar'a anlamlı mesaj
Can Dündar, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda usta yazar Yaşar Kemal ile gerçekleştirdiği telefon konuşmasının detaylarını aktardı.

Radikal.com.tr - Milliyet gazetesindeki işine son verilmesinin ardından yazılarına Twitter hesabından devam edeceğini açıklayan Can Dündar, kendi hesabından yaptığı bir paylaşımda Yaşar Kemal ile gerçekleştirdiği telefon konuşmasının detaylarını aktardı.

Geçtiğimiz günlerde bir grup Twitter kullanıcısının saldırısına uğrayan ve çok sayıdaki spam bildirimi sebebiyle geçici olarak hesabına erişimin engellendiği usta gazeteci Can Dündar, Twitter'ı yeniden aktif bir şekilde kullanmaya başladı. Bu sefer de attığı yeni bir tweet ile gündeme gelen Dündar, Türk edebiyatının usta kalemlerinden Yaşar Kemal ile arasında geçen diyaloğu aktardı.

Can Dündar işten çıkarıldı

'DARISI BAŞIMA MI DESEM?'

Twitter’daki “@candundaradasi” hesabından yaptığı bir paylaşımda Ramazan Bayram'ında Yaşar Kemal'in kendisini telefonla aradığını ifade eden gazeteci; “Bayramın en güzel sürprizi Yaşar Kemal'in telefonuydu. Usta dedi ki: ‘Ben Cumhuriyet'ten kovulunca romancı oldum’. Darısı başıma mı desem?” dedi.

Milliyet'teki köşesinde yazdığı Gezi Parkı eylemlerine destek mahiyetindeki yazılarının ardından işine son verildiği iddia edilen Can Dündar'ın, 1 Ağustos 'ta açtığı ve kısa süre içerisinde binlerce takipçiye ulaşan Twitter hesabı açıldıktan yaklaşık 24 saat sonra askıya alınmıştı. Milliyet'in ardından Twitter'da da istenmedi denilen Dündar, ayrılış hikayesini kaleme aldığı blog yazısında: "“Nedenini artık herkes biliyor zaten, ben, ilk değilim; son da olmayacağım” demişti.

Can Dündar Twitter'dan da kovuldu!