Yaşar Nuri Öztürk: Başbakan'ın keyfine uyacak değiliz

Yaşar Nuri Öztürk: Başbakan'ın keyfine uyacak değiliz
Yaşar Nuri Öztürk: Başbakan'ın keyfine uyacak değiliz
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Fatih Saraç'ı arayarak Yaşar Nuri Öztürk'ün işine son verilmesi talimatını verdiği iddiasına Öztürk'ten çok sert yanıt geldi: "Başbakan'ın keyfine uyacak değiliz" dedi.

Radikal.com.tr - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ciner Yayın Holding Grup Başkanvekili Fatih Saraç arasında geçtiği iddia edilen 'Yaşar Nuri Öztürk' görüşmesinde Öztürk'ün programına son verilmesi yönünde talimat verilmesine Öztürk'ten tepki geldi.

Yurt gazetesi yazarı Yaşar Nuri Öztürk, konuyla ilgili olarak, "Çok safmışım, Başbakan'ın seviyesi çok düşükmüş" diye konuştu. "Yalan ve talan ekiplerine avukatlık yapan, her gün oraya buraya telefon edip düşünce adamlarının susturulması için baskılar yapmaya tenezzül eden bir Başbakan'ın keyfine uyacak değiliz" ifadelerini kullanan Öztürk, "Bizim tarih ve tanrı önünde bir görevimiz, bir sorumluluğumuz var. Erdoğan ve benzerleri gelip gider ama bizim tarih önündeki misyonumuz devam eder. Onlar, maddi menfaatlerini esas alan insanlar. Tarih onları er geç silip atar ama bizler asırlarca kalırız, yaşarız" diye konuştu.