Yaşar Nuri Öztürk: Bu çocuklar p.ç üretimi!

Yaşar Nuri Öztürk: Bu çocuklar p.ç üretimi!
Yaşar Nuri Öztürk: Bu çocuklar p.ç üretimi!
Yaşar Nuri Öztürk, sperm bankasından hamile kalan kadınları suçladı: O çocuklar p.ç...

Show TV 'de Saba Tümer'in programına konuk olan Prof Dr. Yaşar Nuri Öztürk merak edilen bir çok soruyu cevapladı. Öztürk, izleyicilerden gelen sorulara da yanıt verdi. Ancak gelen bir soru hocayı biraz sinirlendirdi. Sperm bankalarından sperm alınarak hamile kalmak günah mı? sorusuna cevap veren Yaşar Hoca, Saba Tümer'in ağzını açıkta bırakta. Öztürk, sperm bankalarından ancak nikahlı eş olunursa sperm alınabileceğini söyledi. Bunun dışında olan bütün çocukların 'piç üretimi' olacağını dile getirdi. Bu sözler karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Saba Tümer, "Hocam siz bu üç harflileri çok seviyorsunuz ama neyse" diyerek konuyu değiştirdi.


  http://www.radikal.com.tr/107140010714004

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  P.ç Kelimesi Üzerine - RadikalGokhan

  Bİz pek seviyoruz bu kelimeyi ama yanlış kullanıyoruz genelde. P.ç diye meşru bir evlilikten doğmayan bu yüzden babanın varisi olmayan ve soyadını taşıyamayan kişiye denir. Yani baba belli olsa bile evlilik meşru değilse yani çocuğun babası üzerinde veraset hakları yasal değilse çocuk p.ç olur. Öyleyse sperm bankasından alınarak doğurulacak bir çocuğun babası tarafından hakları olmayacağı ve tanınmayacağı için çocuk doğal olarak p.ç olmuş olur. Dahası bunu yapmaya kimsenin hakkı yoktur. Çocuk anne ve babasını bilme hakkına sahip olmalıdır. Böyle bir alışveriş yoluyla meydana getirilmek çocuk üzerinde derin psikolojik sorunlar yaratabilir. Bunun tartışmasını yapıyor olmamız bile saçma, sperm bankalarının hala yasaklanmıyor olması çok ilginç. Bir çocuk dünyaya getiriyorsunuz ve babası olmasına fırsat vermiyorsunuz, oyuncak değil ki bu, insan yahu.

  Anlayış - surrealist_tr

  Yaşat Nuri'nin İslama göre caiz olmadığını söylemesi yeterdi.P.ç kelimesi aşağılama anlamında kullanıldığından iyi olmamış.Kimin nereden çocuk yapacağı,doğurup doğurmayacağı kendini ilgilendirir. Vucumuzu kulanma hakkı sadece bizimdir,ne şekilde kullanacağımızda kimseyi ilgilendirmez.

  Konu ve sunucuya bakarmisin? - IstNyIst

  Yasar Hoca bunu yine yapti, Hulya Avsar ve Saba Tumer gibi gereksiz kisilerin programina cikiyor, sonra hocam kiziyor. Hakli degilmi? Evlilik disi dogan cocuga bizim toplumda ne denirse o cevabi vermis.

  Gereksiz. - ayhan111

  Bu ikilinin daha önce stephen hawking Kuranda söz edilen dabbe mi ? diye tartıştıkları programı hatırlıyor ve sözlerini ciddiye almıyoruz.