Yaşar Öz'ün kumarhanesinde işkence odası

Çete suçlamasıyla gözaltına alınan Susurluk davası hükümlüsü Yaşar Öz'ün Antalya Lara'da işlettiği kumarhanede yağlıboya tabloyla kapısı kamufle edilmiş işkence odası, evindeyse polis telsizleriyle çelik yelek ve iki tabanca bulundu.

ANTALYA - Çete suçlamasıyla gözaltına alınan Susurluk davası hükümlüsü Yaşar Öz'ün Antalya Lara'da işlettiği kumarhanede yağlıboya tabloyla kapısı kamufle edilmiş işkence odası, evindeyse polis telsizleriyle çelik yelek ve iki tabanca bulundu.
Yaşar Öz'ün gözaltına alınmasına giden süreç şöyle gelişti: Antalyalı beş ve İstanbullu iki işadamı, dokuz ay önce polise başvurdu. Yedi işadamı, Öz'e ait kaçak kumarhanede borçlandırıldıklarını, parayı ödeyemeyince de kaçırılıp işkence gördüklerini ve zorla çek-senet imzaladıklarını polise anlattı. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, Öz ve adamlarını teknik takibe aldırdı. Dokuz aydır telefonları dinlenen Öz ve adamları, Tuğba Özay'ın sevgilisi Akın Büyükoğlu'ndan kurtulmak için telefon açıp yardım istemesi üzerine harekete geçti.
Özay'ın sevgilisinden kurtulmak için yardım istemesinden sonra Yaşar Öz'ün 'sağ kolu' olarak adlandırılan Cabbar Kibaroğlu, İstanbul Akmerkez'de Akın Büyükoğlu'nun adamlarıyla silahlı çatışmaya girdi. Kibaroğlu bacağından yaralandı. Öz, Büyükoğlu'nu cezalandırmak için iki adamını Bursa'ya gönderdi. Telefon kayıtlarına da giren bu saldırı planı üzerine operasyon başlatıldı.
Yalova, Düzce, Bursa, Kocaeli, İzmir, İstanbul ve Antalya'da yapılan 400 polisin katıldığı eşzamanlı 'Rulet' operasyonunda Öz, sevgilisi Bengü Karagözler, İngiliz ortağı Peter Stevens, Cabbar Kibaroğlu, eski polis şefi Yusuf İlhan'ın da aralarında bulunduğu 28 kişi yakalanarak gözaltına
alındı. Erol Evcil'in sağ kolu olarak bilinen Yusuf İlhan, Nesim Malki cinayeti davasında azmettiricisi suçlamasıyla yargılanmıştı. İzmir'de gözaltına alınan E.K.'nin Öz'ün Kıbrıs'taki otelinin temsilcisi olduğu öğrenildi.
Öz'ün İngiliz ortağı Stevens ile birlikte Serik ilçesine bağlı turistik Belek beldesinde bulunan iki süper lüks villasında ve Lara'da kumarhane olarak kullanılan dairede arama yapan polis, ruhsatsız iki tabanca, bir çelik yelek, polis frekanslarını alan 10 telsiz, eski kollu rulet makineleri, kumar malzemeleri, oyun masaları, fişler ele geçirdi. Lara'daki mobilya mağazasının 3'üncü katındaki kaçak kumarhenede gizli bir işkence odası bulundu.