'Yasa'yı ciple çiğnediler!

Beşiktaş'ta trafik ekiplerinin 'dur' ihtarına uymayan alkollü sürücü, kullandığı ciple bir polis memuruna çarparak yaraladı.

İSTANBUL - Beşiktaş'ta trafik ekiplerinin 'dur' ihtarına uymayan alkollü sürücü, kullandığı ciple bir polis memuruna çarparak yaraladı. Kaçmaya çalışan araçta bulunan ikisi kadın dört kişi gözaltına alındı.
Ortaköy'de bulunan Reina adlı eğlence merkezinden eğlendikten sonra arkadaşlarıyla birlikte ayrılan Ediz Aydın, dün sabah saat 04.00 sıralarında Bebek sahil yolu Aşiyan trafik ışıklarında trafik kontrolü yapan polis ekiplerince durdurulmak istendi. Ancak 'dur' ihtarına uymadı. Cipini uygulama yapan polislere doğru süren Aydın, önce Asayiş Ekipler Amirliği'nde görevli bir yıllık polis memuru Murat Dinçer'e çarptı. Bir polis memuru da son anda kendini yol kenarına atarak kurtuldu.
Ekip otosuna da çarptı
Savrulan otomobil daha sonra da park halindeki ekip otosuna çarptı. Yaralanan polis memuru Dinçer, meslektaşları tarafından kaldırıldığı İstinye Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Dinçer'in hastaneye kaldırılmasından sonra polis, Aydın'ın yakalanması için çalışma başlattı. Plakası alınan cipin Emirgan'da bir adrese kayıtlı olduğu saptandı. Polisler, bu adrese giderek, Aydın'ı beklemeye başladı.
Diğer polis ekipleri de Sarıyer ve Beşiktaş'ın çeşitli semtlerinde önlem alıp cipi aramaya başladı. Kısa süre sonra Maslak'tan İstinye yönüne gittiği anlaşılan cip, Sarıyer Pınar Mahallesi girişindeki İSKİ binası yakınında polislerce durduruldu.
109 promil alkol çıktı
Aydın ile birlikte arabada bulunan üç kişi Arnavutköy Polis Merkezi'ne götürüldü. Adli Tıp Kurumu'nda yapılan kontrolde Aydın'ın 109 promil alkollü olduğu saptandı. Otomobilde bulunan üç kişi ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Aydın ise 30 kilometre hızla gittiğini, 'dur' ihtarını görmediğini ve polise çarptığını fark etmediğini söyledi. Ediz Aydın daha sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.


    http://www.radikal.com.tr/7636417636410

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.