Yaşlı adam Eyüp Sultan'da para dağıttı

Yaşlı adam Eyüp Sultan'da para dağıttı
Yaşlı adam Eyüp Sultan'da para dağıttı
Eyüp'te yaşlı bir adam, cami çıkışında para dağıtmak isteyince kalabalığın arasında zor anlar yaşadı. Kalabalığın arasında kalan adamın yardımına önce esnaf sonra da zabıta koştu.

İSTANBULEyüp Sultan Camii'nde yaşlı bir adam, önüne gelen herkese para dağıttı. Para dağıtıldığını duyanlar yaşlı adamın başına toplandı. Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu kalabalık, para alabilmek için birbirleriyle yarıştı. Bu sırada küçük çapta izdiham yaşandı.

Para isteyen kalabalık arasında zor anlar yaşayan yaşlı adamın yardımına ilk olarak çevre esnafı koştu. Ancak esnaf kalabalığı uzaklaştıramayınca zabıta ekipleri geldi. Bu sırada yaşlı adamdan para almak isteyen bir kadının yanındaki çocuk , kalabalığın arasında kalınca gözyaşlarını tutamadı.

Yaşlı adamın çevresinde önlem almak isteyen zabıta da başarılı olamayınca para dağıtan adam yer değiştirmek zorunda kaldı. Ancak dağıtılan paradan almak isteyenler yaşlı adamın peşinden ayrılmadı. Yaşlı adam, bir süre sonra zabıta kontrolünde caddeye çıkarak otobüse bindi. Adamın bir durak sonra otobüsten indiğini gören kalabalık grup, yeniden yaşlı adamın yanına gitti. Burada da cebinde kalan son paraları da dağıtan yaşlı adam, adını ve kaç para dağıttığı açıklamak istemedi.

Yaşlı adam, neden para dağıtıldığını soranlara ise "zekat vermek suç mu, zekat için dağıtıyorum" şeklinde cevap verdi. Yaklaşık 1 saat boyunca para dağıtan yaşlı adam daha sonra ara sokaklarda gözden kayboldu.

ÜMİT TÜRK / DHA


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Eyüp Sultan

  ,

  çevre

  ,

  Çocuk

  ,

  Para

  ,

  suç

  ,

  esnaf