Yaşlı adam Eyüp Sultan'da para dağıttı

Yaşlı adam Eyüp Sultan'da para dağıttı
Yaşlı adam Eyüp Sultan'da para dağıttı
Eyüp'te yaşlı bir adam, cami çıkışında para dağıtmak isteyince kalabalığın arasında zor anlar yaşadı. Kalabalığın arasında kalan adamın yardımına önce esnaf sonra da zabıta koştu.

İSTANBULEyüp Sultan Camii'nde yaşlı bir adam, önüne gelen herkese para dağıttı. Para dağıtıldığını duyanlar yaşlı adamın başına toplandı. Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu kalabalık, para alabilmek için birbirleriyle yarıştı. Bu sırada küçük çapta izdiham yaşandı.

Para isteyen kalabalık arasında zor anlar yaşayan yaşlı adamın yardımına ilk olarak çevre esnafı koştu. Ancak esnaf kalabalığı uzaklaştıramayınca zabıta ekipleri geldi. Bu sırada yaşlı adamdan para almak isteyen bir kadının yanındaki çocuk , kalabalığın arasında kalınca gözyaşlarını tutamadı.

Yaşlı adamın çevresinde önlem almak isteyen zabıta da başarılı olamayınca para dağıtan adam yer değiştirmek zorunda kaldı. Ancak dağıtılan paradan almak isteyenler yaşlı adamın peşinden ayrılmadı. Yaşlı adam, bir süre sonra zabıta kontrolünde caddeye çıkarak otobüse bindi. Adamın bir durak sonra otobüsten indiğini gören kalabalık grup, yeniden yaşlı adamın yanına gitti. Burada da cebinde kalan son paraları da dağıtan yaşlı adam, adını ve kaç para dağıttığı açıklamak istemedi.

Yaşlı adam, neden para dağıtıldığını soranlara ise "zekat vermek suç mu, zekat için dağıtıyorum" şeklinde cevap verdi. Yaklaşık 1 saat boyunca para dağıtan yaşlı adam daha sonra ara sokaklarda gözden kayboldu.

ÜMİT TÜRK / DHA


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Eyüp Sultan

  ,

  çevre

  ,

  Çocuk

  ,

  Para

  ,

  suç

  ,

  esnaf

  http://www.radikal.com.tr/114354011435406

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Show - karamsar murat

  Tanrı'nın Cami ve türbelerin yoğun olduğu yerlerde yaşadığı kanısı var insanların üzerinde. Kaldı ki Tanrı hususi Eyüp'te ikamet ediyosa bile seni izlerken notunu kırmıştır emin ol be ihtiyar.Zekat mevzuna gelince: Sen ne ara tespit ettin söz konusu kişilerin muhtaç olup olmadıklarını? Ne demiş bir hadis 'Öyle gizli şekilde iyilik yap ki; sağ elin verdiğinde, sol elin uyanmasın'

  acele - düş-ün bulur-sun

  İlerde cennete giderim herhalde derken , zamanında önce gidecekmiş neredeyse, geçmiş olsun. İnsanların yoksulluktan dolayı paralı islamcılara yanaştığını anlamıştır herhalde. Yoksa yüzüne bile bakmazlardı. Naapsın millet, ağaları herşeylerini alıyor, bunlara bir kırıntı veriyor. Bunlar da, ''aaa ağam ne kadar iyi sadaka verdi'' diyorlar. Kendi malından kendine biraz sadaka düşüyor. Bilmiyorki bu memleket sadece ağasının değil aynı zamanda kendi malıdır.

  güler misin ağlar mısın - jackques

  Gregor Samsa'laşmak..

  Tipik yaşlılık tribi - brotherlouie

  İnanç sahibi olduğunu düşünen insanlar yaptığı kötülükler iyiliklerden fazla olunca ramazan gibi dini aylarda böyle tribe girebiliyorlar. Ama işin kötü tarafı inandığı dine göre öbür denilen dünyada paranın geçmemesi. Yani yandı gülüm keten helva.

  Zekatçı geldi hanıııım! - X120

  İhtiyaç sahiplerine öyle ulaşılmaz amcacım. İhtiyaç sahiplerinin birçoğu birilerinden bir şey istemeyi gururuna yediremez, içine kapanmıştır. Asıl marifet cami önlerinde para dağıtmakta değil, bir bir gerçek ihtiyaç sahiplerini bulup el uzatmaktadır.

  Yapılan Yorumlar - berkayhür

  Başka haber sitelerinde de rtastladım bu habere öyle saçma yorumlar var ki, sağ elin verdiğini sol görmezmiş falan diye... Bizim millet parayı görünce camiyi nasıl unutuveriyor kimse sorgulamıyor, adam orda niye dağıttı diye sorguluyor. HE yaşlı amca önce basını aramış sonra para dağıtmış evet. O yüzden de soranlara adını vermemiş.