Yaşlı çift malları için vahşice katledildi

Dalaman ilçesinde iki işsiz genç, paralarını ve değerli eşyalarını çalmak istedikleri yaşlı çifti vahşice öldürdü. M.D. ve F.D., önce 80 yaşındaki Osman Taşgın'ı 24 bıçak darbesiyle öldürdü...
Haber: ERCAN KAYLI / Arşivi

MUĞLA - Dalaman ilçesinde iki işsiz genç, paralarını ve değerli eşyalarını çalmak istedikleri yaşlı çifti vahşice öldürdü. M.D. ve F.D., önce 80 yaşındaki Osman Taşgın'ı 24 bıçak darbesiyle öldürdü, 67 yaşındaki eşi Safiye Taşgın'ı da dövüp tecavüz ettikten sonra boğdu. İki katil daha sonra yaşlı kadının cesedini evdeki ocakta yaktı. Jandarma zanlılardan M.D.'yi yakaladı, F.D. ise izini kaybettirdi.
Tüyler ürperten olay 17 Haziran günü saat 19.30 sıralarında yaşandı. Her ikisi de 25 yaşında olan M.D. ile F.D., Dalaman'ın dağ köyü Bozbel'in iki kilometre dışındaki evlerinde yalnız yaşayan Safiye-Osman Taşgın'ın para ve değerli eşyalarını çalmak için plan kurdu. Osman Taşgın'ı 24 yerinden bıçaklayarak öldüren zanlılar, daha sonra eve girerek Safiye Taşgın'ı dövdü. Yaşlı kadına sırayla tecavüz eden zanlılar, boğarak öldürdükleri yaşlı kadının cesedini evin ocağında yaktı.
F.D. ve M.D.'nin, olayın ardından cinayeti işledikleri Bozbel'e 15 kilometre mesafedeki Gürleyik Köyü'ndeki akrabalarının yanına gitti. F.D. ertesi sabah köyden ayrılırken, M.D. burada kaldı. Olayı araştıran jandarma elinde kesik izi bulunduğu için şüphelendiği M.D.'yi kan testi yaptırmak için Dalaman Devlet Hastanesi'ne götürdü. Yapılan testten çıkan sonuç, olay yerinden alınan kurbanların dışındaki kan örnekleriyle karşılaştırıldı. Her iki kan örneğinin de M.D.'ye ait olduğu anlaşılınca zanlı tutuklandı. Diğer zanlı F.D. ise halen aranıyor.