Yaşlı kadını sigara parası için öldürecekti

Yaşlı kadını sigara parası için öldürecekti
Yaşlı kadını sigara parası için öldürecekti
25 yaşındaki bağımlı, sigara parası için soymak istediği 83 yaşındaki kadını altı yerinden bıçakladı.

Soner KOCAER

ANTALYA'da kemik erimesi hastası olduğu için doktorların tavsiyesi üzerine yürüyüş yapan 83 yaşındaki Nazmiye Yılmaz'a arkadan sarılarak “Üzerinde para var mı, sigara alacağım” diyerek üzerini arayan, ardından para bulamayınca yaşlı kadını 6 yerinden bıçaklayıp öldü sanarak kaçan uçucu madde bağımlısı 25 yaşındaki Ergün Patakçı, polis tarafından yakalandı. Nazmiye Yılmaz hastanedeki tedavisiyle sağlığına kavuşurken, Patakçı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Olay, geçen cuma sabahı saat 07.00 sıralarında Dokuma Namık Kemal Bulvarı üzerinde meydana geldi. Kemik erimesi rahatsızlığı olan Nazmiye Yılmaz, doktor tavsiyesiyle her sabah olduğu gibi yine yürüyüşe çıktı. Nazmiye Yılmaz'a eve dönüş yolunda yaklaşan bir genç, “Üzerinde paran var mı, sigara alacağım” dedi. Genç, arkadan sarılıp üzerini aramaya başladığı yaşlı kadına, “Sen hiç cezaevine girdin mi” dedi. “Param yok” diyen Yılmaz'ın karşı koymaya çalışması üzerine sinirlenen genç, yaşlı kadına elindeki bıçağı saplamaya başladı.
Önce Yılmaz'ı göğsü üzerinden bıçaklayan saldırgan, daha sonra kolu, yüzü ve elinden olmak üzere 6 yerinden bıçakladı. Sağ elinin baş parmağı kopma noktasına gelen Yılmaz, yere düşerek bayıldı. Yılmaz'ın öldüğünü sanan saldırgan, kaçarak olay yerinden uzaklaştı. Bir süre sonra çevredekilerin yardımıyla kendine gelen Nazmiye Yılmaz, hemen bir taksiyle Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne, ardından önce bir özel hastaneye, daha sonra da Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi'ne götürüldü. Üniversite hastanesinde parmağı yerine dikilen Yılmaz'a tüm tıbbi müdahaleler yapıldı.
2 gece hastanede kalan Nazmiye Yılmaz, bu sabah taburcu oldu. Kadının verdiği eşkal bilgileri üzerine çalışma başlatan polis, MOBESE kameralarının da yardımıyla kadını bıçaklayan saldırganı tesbit etti. Polis Yılmaz'ın hastaneden taburcu olduğu sabah saatlerinde Dokuma Pil Fabrikası arkasında boş bir arazide yatan uçucu madde bağımlısı Ergün Patakçı'yı yakalayıp gözaltına aldı. Ergün Patakçı sorgulanmak üzere Gasp Büro Amirliği'ne götürülürken, Nazmiye Yılmaz da gaspçıyı teşhis etti.
Polisteki sorgusunda suçlamaları kabul eden Patakçı, sevk edildiği Adliye'de çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.