'Yaşlıya eziyet' görevden aldırdı

Burdur Valisi Can Direkçi, yaşlıların "Bize küfür ediyor" diye şikâyette bulunduğu huzurevi müdürü Atila Kabaş'ı kovdu.

BURDUR - Burdur Valisi Can Direkçi, yaşlıların "Bize küfür ediyor" diye şikâyette bulunduğu huzurevi müdürü Atila Kabaş'ı kovdu.
Anneler Günü nedeniyle Vali Direkçi, eşi Ayşen Direkçi, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay İhsan Ünal ve Emniyet Müdürü Ekrem Sevindik ile belediyeye ait Berberoğlu Huzurevi'ndeki yaşlıları ziyaret etti.
Anneler Günü'nü kutlayan Direkçi, yaşlıların sıkıntısı olup olmadığını sordu. 80 yaşındaki Ahmet Çakar, huzurevi müdürü Atila Kabaş hakkındaki şikâyetini dile getirdi. Bu sırada Kabaş, Çakar'a müdahale etmek istedi. Direkçi, Kabaş'ı "Müdür bey siz kapıya çıkıp orada bekleyin" diye sert şekilde azarladı.
MüdürKabaş'ınodadançıkarılmasıyla yaşlılar sıkıntılarını rahatça anlattı. Huzurevi sakini Ahmet Çakar, Kabaş'ın kendine küfür ettiğini, söyledi. Bir başka yaşlı, bir istekleri olduğunda azarlandıklarını hatta dövüldüklerini ileri sürdü.
Sinirlenen Direkçi, yanındaki Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şinasi Erdem'e,
"Bu adam pazartesi günü burada olmayacak. Derhal önlemi alınsın. Burdan hiçbir şikâyet istemiyorum" talimatı verdi. Direkçi, yaşlılara "Siz bizim büyüklerimizsiniz. Size yapılan muamele, bize yapılmış demektir. En ufak bir şikâyetinizi de bundan sonra bana aktaracaksınız" dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Arısoy, Kabaş'ı müdürlük görevinden aldıklarını söyledi.