Yatağan hastanelik

Termik santralıyla ünlü Yatağan'da önceki akşam 87 çocuk ishal, karın ağrısı, yüksek ateş şikâyetleriyle hastanelik oldu. Tahliller sonucu çocuklarda dizanteri hastalığına neden olan mikroba rastlandı.

MUĞLA - Termik santralıyla ünlü Yatağan'da önceki akşam 87 çocuk ishal, karın ağrısı, yüksek ateş şikâyetleriyle hastanelik oldu. Tahliller sonucu çocuklarda dizanteri hastalığına neden olan mikroba rastlandı. 31 çocuk Muğla ve Yatağan'daki hastanelerde tedavi altına alınırken, 56'sı taburcu edildi.
Yatağan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Süreyya Kolcuoğlu, "Çocukların mikrobik bir olaydan hastalandığını tespit ettik. Mikrobun, şehir şebeke suyundan bulaştığını sanıyoruz. Belediye su şebekesini klorladı" derken, Muğla Valivekili Mustafa Korkmaz Dinçer ise hastalık nedeninin henüz kesinleşmediğini, bunun yapılacak tahlilden sonra ortaya çıkacağını söyledi.
Yatağan'ın CHP'li Belediye Başkanı Haşmet Işık da hastalığın sudan değil, Yatağan Termik Santralı'ndan kaynaklandığını savunarak, şöyle konuştu:
"Su depomuzun güvenliği var ve zamanında klorlama çalışmaları yapıyoruz. Yatağan Termik Santralı'nın baca gazından dolayı bu olay olabilir. Yağmurla birlikte bu gaz insanların üstüne ve toprağa iniyor. Dün (önceki) akşam saat 17.00 ile 19.00 arasında Yatağan'da yağmur yağdı. Büyük ihtimalle bu olay Yatağan Termik Santralı'ndan dolayı oldu."


    http://www.radikal.com.tr/7511617511610

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.