Yatağan'da hayat normale dönüyor

Önce çocukların, sonra büyüklerin ishal, kusma, yüksek ateş şikâyetiyle hastanelere koştuğu Yatağan'da durum normale dönmeye başladı. Yatağan ilçesinde şehir şebeke suyuna kanalizasyon karışması sonucu...

MUĞLA - Önce çocukların, sonra büyüklerin ishal, kusma, yüksek ateş şikâyetiyle hastanelere koştuğu Yatağan'da durum normale dönmeye başladı. Yatağan ilçesinde şehir şebeke suyuna kanalizasyon karışması sonucu altı gün önce başlayan ishal salgınıyla ilgili hastaneye başvuranların sayısı 563. Muğla İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. İsmail Hakkı Timur, ishal şikâyetlerinin azaldığını, son 24 saat içinde 23 kişinin hastanelere başvurduğunu belirten Timur şu bilgileri verdi: "Klorlama çalışmalarıyla şehir şebekesi temizleniyor. Su analizleri normale döndü. Yine de vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Çeşme sularını kaynatarak içsinler, çiğ sebze ve meyveleri klorlu suda yıkayarak yesinler. Belediyeye arıtma tesisi kurulması için uyarıda bulunduk. Arıtma olmadığı için kanalizasyon atıkları Yatağan'ın 3 kilometre uzağındaki Yatağan Çayı'na bırakılıyor. Sağlık İl Müdürlüğü ekipleri Yatağan Çayı'ndan ve kuyulardan su örneklari almaya devam ediyor. Kanalizasyonun hangi noktadan şehir suyuna karıştığı konusu tespit edilmeye çalışılıyor."
Batman'da 20 kişi hastanede
Batman'da da 6 Temmuz'da karın ağrısı ve yüksek ateş şikâyetiyle hastanelere başvuran 327 kişiden 55'inde ishal tespit edilmişti. Bu kişilerin 20'sinin tedavisi sürüyor.


    http://www.radikal.com.tr/7516097516090

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.