Yataklarındayken araba ezdi

Yataklarındayken araba ezdi
Yataklarındayken araba ezdi

Aydın ailesinin evinin duvarı aracın çarpma şiddetiyle yıkıldı. Baba İbrahimAydın ve sekiz yaşındaki kızı Sinem aracın altında kalarak öldü. Beşikteki bebek ağır yaralı.

Aydın ailesinin yol kenarındaki evine, alkollü sürücünün kullandığı araç girdi. Baba ve sekiz yaşındaki kızı öldü, üç yaşındaki bebek ağır yaralı
Haber: ZAFER TOKUŞ / Arşivi

SAKARYA -  Bir gazinoda arkadaşlarıyla geç saatlere kadar alkol aldıktan sonra, sabaha karşı kiralık otomobilin direksiyonuna geçerek çevre yolunda aşırı hız yapan ehliyetsiz kadın sürücü 21 yaşındaki Harika H., araçla yol kenarındaki tek katlı eve girdi. Evin bir bölümü çökerken, yer yatağında uyuyan Aydın ailesinden baba 38 yaşındaki İbrahim Aydın ile sekiz  yaşındaki kızı Sinem Aydın otomobilin tekerlekleri altında kalarak öldü. Üç yaşındaki Harun Aydın ile annesi Neriman Aydın ise yaralandı. Harika H. 1.40 promil alkollü çıkarken, otomobilde bira şişeleri vardı.

Alkollü, ehliyetsiz, aşırı hızlı
Dün saat 04.30 sıralarında Adapazarı Çevre Yolu’nda bir araç aşırı hızla gidiyordu. Direksiyonunda gazinolarda garsonluk yapan Harika H. vardı.
İddialara göre dört arkadaşıyla birlikte bir gazinoda alkol alıp eğlenmişti. Daha sonra kiralık otomobille bindiklerinde ehliyetsiz Harika H. direksiyona geçti. Çevre yolunda aşırı hız yapan Harika H.’nin, alkolün de etkisiyle direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu, otomobil yoldan çıkarak kaldırımı aşıp yol kenarındaki tek katlı eve girdi.
Kazada bir bölümü çöken evin içerisi savaş alanına döndü. Yer yatağında uyuyan baba İbrahim Aydın ile kızı Sinem Aydın aracın ezmesi sonucu olay yerinde can verdi. Yaralanan üç yaşındaki Harun Aydın ile annesi 26 yaşındaki Neriman Aydın Adapazarı Yenikent Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Üç yaşındaki Harun’un da hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.
Kazada araçta bulunanlardan Zeynep U. da yaralandı. Aracı kullanan Harika H.’nın ehliyetinin olmadığı ve 1.40 promil alkollü olduğu belirlendi. Otomobilde de bira şişeleri bulundu. Kazaya neden olan araçla ilgili aynı gece ‘trafikte tehlikeli seyrettiği’ gerekçesiyle polise ihbarda bulunulduğu ve polisin de telsiz anonslarıyla olaydan kısa süre önce bu aracı aradığı belirtildi.
Anne Neriman Aydın ise kazayı şöyle anlattı: “Beşikteki bebeğime bakmaya kalktığımda duvar yıkıldı. Deprem oluyor sandım, yere düştüm. Nasıl kalktığımı hatırlamıyorum” dedi.