Yaya kaldırımında sürücü terörü

Beşiktaş'ta bir genç kızın ölüm-kalım mücadelesi

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

İSTANBUL - Beşiktaş'ta yaya kaldırımında otomobil kullanan sürücü direksiyon hakimiyetini kaybedince önce yine kaldırımda parketmiş bir başka araca çarptı sonra genç bir kadına çarparak kadını ölümün kıyısına getirdi. Kadın yaklaşık 40 dakika süren kurtarma çalışmasının ardından sıkışıp kaldığı yerden çıkarıldı ve hastaneye kaldırıldı. Aracın sürücüsü kazadan sonra olay yerinden kaçarken, bu kişinin otomobilin sahibinin olmadığı bir şirkete ait olan aracı kullandığı, olay sırasında yanında bulunan bir arkadaşıyla gözaltına alındığı öğrenildi.


SÜRÜCÜ KAÇTI


Göreni de duyanı da hayrete düşüren olay şöyle meydana geldi: Yaya kaldırımına park eden otomobilin sürücüsü yeniden hareketlenmeye kalkınca aracın kontrölünü kaybetti. Otomobil önce yine önünde parketmiş bir başka sürücünün otomobiline çarptı ardından kaldırımda yürüyen genç bir kadını altına aldı. Otomobilin sürücüsü çarptığı kadını kendi haline bırakıp olay yerinden kaçtı.OTOMOBİLİN ALTINDAKİ CAN PAZARI


Bu dakikadan sonra kaldırımda tam bir can pazarı yaşandı. Aracın altında sıkışıp kalan Feyza Amasyalı(23) adlı genç kadın dakikalarca ölüm kalım savaşı verdi. Genç kadının evinden bir yakınının düğününe gitmek üzere arkadaşlarıyla buluşmak için çıktığı öğrenildi.


KURTARMA EKİPLERİ OLAY YERİNDE

 

Olay yerine çabuk gelen itifaiye ve sağlık ekipleri kadını bulunduğu yerden çıkarmak için yoğun bir çaba harcadı, ancak bu çok kolay olmadı.


ACILAR İÇİNDE KURTARILMAYI BEKLEDİ


Yaklaşık 40 dakika süren kurtarma çalışmaları sırasında kanlar içinde kalan genç kadının zaman zaman inilti ve feryatları duyuldu.


ANNE VE BABA OLAY YERİNE GELDİ


Olayın en trajik anı ise, Amasyalı'nın anne ve babasının kazayı duyup olay yerine geldiğinde yaşandı. Kızlarını kanlar içinde otomobilin altında gören anne ve baba sinir krizi geçirdi. Eşine ender rastlanan bir kazanın kurbanı olan, yaya kaldırımında yürürken bir otomobilin altında kalan kadın uzun süren çabaların sonunda sıkıştığı yerden çıkarıldı ve hastaneye götürüldü.


OTOMOBİL ŞİRKETE KAYITLI


34 FH 4030 plakalı aracın direksiyonunda bulunan kişinin kimliğinin belirlendiği olay sırasında yanında bulunan bir arkadaşıyla birlikte gözaltına alındığı, aracın bir şirket üzerine kayıtlı olduğu dolasıyla bu kişilere kullanım amaçlı verildiği öğrenildi. (dha)