Yazar Ağaoğlu'nun eşini de dolandırdılar

Yazar Ağaoğlu'nun eşini de dolandırdılar
Yazar Ağaoğlu'nun eşini de dolandırdılar

Yazar Adalet Ağaoğlu’nun eşi yüksek mühendis Halim Ağaoğlu da kendisini telefonla arayıp polis ve savcı olarak tanıtan kişilerce dolandırıldı.Teknik takibe takılan şüphelilerin banka hesabı bloke edilerek Ağaoğlu’nun parası kurtarıldı. Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Halim Ağaoğlu’nu cep telefonundan arayarak kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan kişiler, hattının ve banka hesabının terör örgütü yandaşlarının eline geçtiğini söyledi. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını ve hesapların emniyet birimlerinin kontrolünde olduğunu ileri süren dolandırıcılar, bir banka hesabı numarasını vererek, buraya 50 bin lira havale etmesini istedi. Söylenenleri yerine getiren Halim Ağaoğlu, verilen hesaba 50 bin lira yatırdı.
Dolandırıcılarla ilgili teknik takip yapan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şebeke liderinin, İstanbul ’daki kuryeler aracılığıyla Ağaoğlu’nu dolandırdığını tespit etti. Polis hemen banka hesabını bloke etti. Polisin uyarısıyla dolandırıldığını anlayan Halim Ağaoğlu, İstinye Polis Merkezi’ne giderek ifade verdi.

‘Umarım başkaları bu tuzağa düşmez’

Olayla ilgili konuşan Halim Ağaoğlu, üzgün olduğunu belirterek, “Dolandırıldığımı polislerden öğrendim. Bu olayları gerçekleştiren kişilerle ilgili hiç iyi şeyler düşünmüyorum. Emniyet yetkilileri bilgi vermemem hususunda uyardı. Umarım başka kişiler bu tuzaklara düşürülmez” dedi. Polis, olayla ilgili 4 kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.