Yazarlardan kampanya: Halkı dinlemek için bağımsız kurul oluşturulsun

Yazarlardan kampanya: Halkı dinlemek için bağımsız kurul oluşturulsun
Yazarlardan kampanya: Halkı dinlemek için bağımsız kurul oluşturulsun
Türkiye'nin önde gelen yazarları bir haftadır devam eden Taksim Gezi Parkı eylemlerinde polisin sert müdahalesiyle ilgili devlet ve hükümet yöneticilerine ortak bir çağrıya imza attı.

Ünlü yazarların imzaladığı bildiride şu ifadeler yer aldı:


Biz aşağıda imzası olan yazarlar İstanbul 'daki bir parkın yok edilmesine karşı protesto hakkını kullanmak isteyen halkın, polis güçlerinin durmaksızın süren şiddetli saldırıları ile baş başa bırakılması ve devletin üst düzey yöneticilerinin polis şiddetini durdurmak için tedbir almamaları sonucu tüm Türkiye 'ye yayılan protesto gösterilerinin halkı dinlemek yerine giderek artan bir şiddetle bastırılmaya çalışılmasını kınıyoruz.

Ülkeyi halk adına yönetenlerin görevi bu durumda öncelikle vekaletini aldığı insanların isteklerini dinlemek ve polis ile halkı karşı karşıya bırakmaktan kaçınmak olmalıdır. Bu nedenle devlet ve hükümetin yönetici kadrosunu ivedi olarak polis güçlerinin şiddetli saldırısını durdurmak için çağrı yapmaya ve daha sonra halkın isteklerini dinlemek için bağımsız bir kurul oluşturmaya davet ediyoruz.

İmzacılar:
Zülfü Livaneli, Ahmet Ümit, Buket Uzuner, Ayşe Kulin, Ece Temelkuran, Hasan Ali Toptaş, Ali Çimen, Aslı Tohumcu, Canan Tan, Ayfer Tunç, Onur Caymaz, İclal Aydın, Mine Söğüt, Berrak Yurdakul, Deniz Gezgin, Kürşat Başar, Hamdi Koç, Hikmet Hükümenoğlu, Hatice Meryem, Demet Altınyeleklioğlu, Ünver Alibey, Hakan Bıçakçı, Ahmet Tulgar, Celil Oker, Irmak Zileli, Umay Umay, Yiğit Karaahmet, Başar Başarır, Yalçın Tosun, Altay Öktem, Zeynep Çavuşoğlu, Lale Müldür, Vildan Çetin, Sezer Ateş Ayvaz, İsmail Güzelsoy, Deniz Durukan, Karin Karakaşlı, Yasemin Yazıcı, Fatih Balkış, Dursun Göçmen, Merve Küçüksarp, Atalay Girgin, Leyla Ruhan Okyay, Selim Temo, Aslı Solakoğlu, Fırat Demir, Mehmet Said Aydın, Oray Eğin, Şükran Yücel.


  http://www.radikal.com.tr/113605611360564

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kurul mu? - serdengectiali

  Halkın isteklerini dinlemek mi? Halkın istediklerini günlerdir tüm dünya duydu, destek oldu, bunlar hala kurul falan diyor. Yönetim faşist uygulamalarından vazgeçsin yeter, başka ihsan istemez.

  FERMAN BUYURMUŞ - pispor

  bir paşa Taksim bundan böyle AVM olacak anlamadık demeyin meydanlara çıkmayın ulu haşmetli RTE padişahımızın emridir.yada topçu kışlası olacak altınada padişah efendimizin atları için ahır olacaktır.Biz orada bira içirtmeyiz meydanıda siz ahaliye bırakmayız.Ahır olmazsa Camii olur oda olmazsa önümüzdeki seçimde gece kondu yaparız.

  ... - Kharon

  Olurmu yahu o ne demek öyle. Bence geçiş Hükümeti kurulmalı. Az demişler.

  nihayet geldiniz - Al Capone

  Guzel fikir destekliyorum