Yazdan kalma iki gün daha var, sonra yağmur

İSTANBUL - Türkiye’nin büyük bölümü önümüzdeki iki gün daha ‘pastırma sıcaklarını’ yaşayacak. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin birkaç derece üzerinde seyrecek. Ancak çarşamba gününden itibaren batı bölgeleri yağışlı havanın etkisine girecek, sıcaklık düşecek.
Bugün Doğu ve Güneydoğu yağışlı, diğer bölgeler güneşli. Yağış yarın sadece Trakya’nın bir bölümünde etkili olacak. Ancak çarşamba gününden batı kesimleri yağışlı havanın etkisine girecek. İstanbul’da bugün ve yarın 21 derece olması beklenen sıcaklıklar çarşamba günü 19’a, cuma günüyse 15 dereceye kadar inecek. İzmir’de 23 derece olan sıcaklık, 19’a, Ankara’da ise 20 derecelik sıcaklık 15’e kadar düşecek.
Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, İstanbul’da hava sıcaklığının mevsim normallerinin    1-2 derece üzerine çıktığını belirterek, “Haftanın ilk iki günü İstanbul’da yağış yok. Sıcaklık mevsim normalleri üzerinde olacak. Çarşamba günü İstanbul Orta Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen yağışlı havanın etkisi altına girecek. Sıcaklıkların  mevsim normalleri altına inmesi bekleniyor” dedi. (Radikal)