Yazıcıoğlu: Her şeyi birbirine karıştırdılar

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Hrant Dink suikastinde emniyet, jandarma ve MİT'in her şeyi birbirine karıştırdığını ileri sürdü.
BBP'nin, dün Manavgat'a bağlı Side...

ANTALYA - BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Hrant Dink suikastinde emniyet, jandarma ve MİT'in her şeyi birbirine karıştırdığını ileri sürdü.
BBP'nin, dün Manavgat'a bağlı Side beldesinde yapılan eğitim seminerine katılan Yazıcıoğlu, Dink suikasti zanlılarından Erhan Tuncel'le çekilmiş fotoğraflarıyla 'azmettirici' Yasin Hayal'e maddi yardımda bulunan partililere yönelik yayınlara tepki gösterdi. Yazıcıoğlu, şöyle konuştu:
"Bu fotoğraflar sözde aile fotoğrafıymış. Asıl aile fotoğrafımız buradaki aile fotoğrafıdır. Bizim aile fotoğrafımız içerisinde bankaları soyanlar yok. Türkiye'nin topraklarını satanlar yok. Bankalarımızı satanlar ve peşkeş çekenler yok."
Suikast soruşturmasının içinden çıkılamaz bir hal aldığını öne süren Yazıcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir cinayet oldu ve bunun arkasından emniyet, jandarma, MİT her şeyi birbirine karıştırdı. Önce 'derin devlet' denildi, sonra 'devlet milletsiz olmaz' dediler. Daha sonra da 'Derin milleti tartışalım' dediler ve bu kez de BBP akla geldi."