Yazıcıoğlu: Yazışmalarla cinayet işlendi, iki delikanlıya yıkıldı

BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu, partisinin Trabzon İl Başkanı Cihan'la MKYK Yedek Üyesi Egemen'in Dink suikasti kapsamında gözaltına alınmasıyla ilgili "Bu kadar zaman sonra gözaltına alınmış olmalarının sebebini bilmiyorum" dedi.

ANKARA - BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu, partisinin Trabzon İl Başkanı Cihan'la MKYK Yedek Üyesi Egemen'in Dink suikasti kapsamında gözaltına alınmasıyla ilgili "Bu kadar zaman sonra gözaltına alınmış olmalarının sebebini bilmiyorum" dedi.
Yazıcıoğlu dün yaptığı açıklamada, "Söyleyeceklerimizin hepsini söyledik. İfadelerine başvurulmak üzere götürüldükleri söylendi. Bu zamana kadar çok kişi alınıp bırakıldı. Neticede yargıya intikal etmiş bir konuda daha fazla konuşmak istemiyorum. Soruşturmanın seyrinin takip edilmesi, peşin hükümlerden uzak durulması gerekmektedir" dedi. Yazıcıoğlu ayrıca, cinayetle ilgili ifade veren kişilerin farklı niyetler taşıyabileceğini belirterek, isim vermeden Tuncel ve Hayal'i suçladı.
Yazıcıoğlu, önceki gün Dink cinayetinin amatör gibi görünen profesyonel bir cinayet olduğunu öne sürerek şunları söylemişti:
"Bu sıradan bir olay değildir. Zaten arkası gelecek. Bu suikast, bölücülerin işine yaradı, milliyetçilerin işine yaramadı. Trabzon'da bir delikanlı cinayet işleyeceğine karar veriyor. Bunu duyuruyor, ilan ediyor. Yazışmalarla bir cinayet işleniyor. Yazışmalarla cinayet işlenmiş fakat ortada iki delikanlı sorumlu tutuluyor."