'Yazıcıoğlu'nun ölümü sabotaj'

‘Ergenekon’dan itiraflar:
İSTANBUL - Ergenekon’un tutuklu sanığı Erol Ölmez, mahkemeye sunduğu dilekçede Ergenekon’a bağlı Atakurtlar Cumhuriyet Ordusu’nun üyesi olduğunu, Muhsin Yazıcıoğlu’nun sabotajla öldürüldüğünü iddia etti.
Ölmez, dilekçesinde şunları öne sürdü: “1990’da askerde tanıştığım kod adı ‘Çerkez Ali’ beni özel birime aldı. Asıl adı ‘Atakurtlar’ olan birlikte Avrupa yakası, tüm Trakya da dahil beni başkan yapmıştı. Daha sonra 1998’de kurulan Ergenekon’da görev aldım ve Atakurtlar ismine ekleme yapılarak ‘Atakurtlar Cumhuriyet Ordusu’ Ergenekonun sağ kolu olmuş, istihbarat ve silahlı kanadı oluşturulup Ergenekon’a dahil edilmiştir. Bu birim, halen aktiftir.”  Ergenekon’un 11 kişilik onursal üyeli yapılanma olduğunu belirten Ölmez, hizmet dışında amaçları olmadığını, silahlı örgüt olmayı kabul etmeyen mütevazı insanlar olduklarını iddia etti.
Eski BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazasını ‘sabotaj’ diye nitelendiren Ölmez, “Ankara’da 17 Kasım 2007’de ben, Çerkez Ali ve bir milletvekilinin yer aldığı özel toplantıda Yazıcıoğlu’nun nasıl susturulacağı konuşuldu. 10 milyon dolar verilecekti. 2008’de olması beklenen konu, Ergenekon patlayınca 2009’a kaldı.” Ölmez, 1993’te Abdullah Öcalan’a suikast için İtalya’ya gittiğini, Danıştay cinayetinin sanığı Alparslan Arslan’ın arkasında İBDA-C olduğunu öne sürdü. (Radikal)