'Yazıcıoğlu'yla ilgili ağzı olan konuşmasın'

'Yazıcıoğlu'yla ilgili ağzı olan konuşmasın'
'Yazıcıoğlu'yla ilgili ağzı olan konuşmasın'
BBP lideri Yalçın Topçu, Muhsin Yazıcıoğlu'nun suikast sonucu öldüğünü iddia eden Ergenekon zanlısı Erol Ölmez'e tepki gösterdi

 

ANKARA - BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, "Ergenekon" davasının tutuklu sanıklarından Erol Ölmez’in Muhsin Yazıcıoğlu’nun "suikast" sonucu hayatını kaybettiği yönündeki iddialarıyla ilgili, "Savcılar gereğini yapmalı, ilgililer harekete geçmeli, ağzı olan konuşmamalı. Adamın biri gördüğü rüyayı büyük Türk milletine anlatamamalıdır" dedi.
Topçu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Yazıcıoğlu’nun içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybetmesinin ardından olayla ilgili milletin vicdanında bazı şüpheler kaldığını savundu. Kazanın ardından TBMM’de araştırma ve inceleme komisyonu kurulduğunu hatırlatan Topçu, kendilerinin de bu şüpheleri ortadan kaldırmak ve olayı açıklığı kavuşturmak için parti içerisinde bir komisyon oluşturduklarını anlattı.
Topçu, "parti komisyonunun çalışmaları sonucu 29 Mayısta Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile İçişleri Bakanlığı hakkında hem Muhsin Yazıcıoğlu’nun çocukları, hem de parti adına dava açıldığını" bildirdi. Yetkililerin de en az kendileri kadar iyi niyetli olduğunu düşündüklerini belirten Topçu, ancak iyi niyetin yeterli olmadığını, milletin vicdanındaki şüphelerin henüz giderilemediğini söyledi. Topçu, "Araştırma komisyonunun bu olayın ciddiyetine TBMM’nin büyüklüğüne uygun çalışmasını bekliyoruz" dedi.


-"HABİS UR"-
Suriye sınırının mayınlardan temizlenmesi konusuna da değinen Topçu, hükümetin söz konusu bölgedeki mayınların temizlenmesi için kaynak oluşturması, bu kaynağın Genelkurmay Başkanlığına tahsis etmesini ve mayınların Genelkurmay Başkanlığınca temizlemesi gerektiğini söyledi. Bu toprakların, mayınlar temizlendikten sonra şehit ailelerine ve o topraklarda hakkı olan vatandaşlara verilmesi gerektiğini kaydeden Topçu, "Hükümeti uyarıyoruz; asla ve asla o vatan topraklarını bataklıktan devlete ulaşmış ve bulunduğumuz coğrafyada adeta habis bir ur görevi gören bir devletin insafına terk etmeyin, milletin vicdanına ters düşen iş yapmayın. Aksi takdirde Ankara’dan oraya kadar büyük Türk milletini yollara dökeriz. Büyük Türk milletinin ellerini sizin boğazlarınızla buluştururuz" diye konuştu.
Bir gazetecinin, "Ergenekon" davasının tutuklu sanıklarından Erol Ölmez’in Muhsin Yazıcıoğlu’nun "suikast sonucu" hayatını kaybettiği yönündeki iddiaları hatırlatması üzerine Topçu, "Savcılar gereğini yapmalı, ilgililer harekete geçmeli, ağzı olan konuşmamalı. Adamın biri gördüğü rüyayı büyük Türk milletine anlatamamalıdır" dedi.
Yalçın Topçu, "sağda birlik çalışmalarının içerisinde yer alıp almayacaklarına" yönelik bir soru üzerini "bir birlik, beraberlik olursa bunun büyük birlik çatısı altında olacağını" söyledi. (aa)