Yedi aracı birden biçti

Pendik'te freni boşalan boya yüklü kamyon, biri polis otosu olmak üzere yedi araca çarptıktan sonra devrildi. Kazada, caddede yürüyen bir kadın ölürken, ikisi polis, sekiz kişi yaralandı.

İSTANBUL - Pendik'te freni boşalan boya yüklü kamyon, biri polis otosu olmak üzere yedi araca çarptıktan sonra devrildi. Kazada, caddede yürüyen bir kadın ölürken, ikisi polis, sekiz kişi yaralandı.
Kurtköy'den yüklediği 12 ton boyayı, dün 12.00 sıralarında Pendik'e götüren 26 yaşındaki Murat Kılıç'ın idaresindeki kamyon, Adnan Menderes Bulvarı'nda kontrolden çıktı. Önce bir otomobile çarpan kamyon, ardından refüjü aşarak yolun karşı yönüne geçti. İlçe merkezine doğru ilerleyen kamyon, Mustafa Özsemiz'in kullandığı kamyonete, üç otomobile ve yolda yürüyen bir kadına çarptı. Son olarak trafik polisine ait ekip otosuna da çarpan kamyon devrildi. Kamyondaki boyalar, polis aracının üzerine döküldü. Kazada, kamyonun çarptığı kimliği belirlenemeyen bir kadın öldü. Yaralananların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Trafiğe kapanan yol itfaiye ekiplerinin iki saatlik çalışmasıyla açılabildi.