Yedi Cüceler'in 'Meraklı'sı öldü

Kendisi gibi cüce olan eşi Azize Kör'le birlikte 'Yedi Cüceler' adlı amatör tiyatro topluluğunda 'Meraklı'yı oynayan 34 yaşındaki İsmail Kör yaşamını yitirdi.

ESKİŞEHİR - Kendisi gibi cüce olan eşi Azize Kör'le birlikte 'Yedi Cüceler' adlı amatör tiyatro topluluğunda 'Meraklı'yı oynayan 34 yaşındaki İsmail Kör yaşamını yitirdi. Eskişehir'de 'Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler' adlı amatör bir tiyatro grubunda 'Meraklı' rolünü üstlenen 1 metre 7 santimetre boyundaki İsmail Kör, dün, solunum yetmezliğinden öldü.
Tepebaşı Belediyesi'nde geçici işçi olarak çalışan ve aynı tiyatro grubunda 'Neşeli' rolünü üstlenen bir çocuk annesi Azize Kör, eşiyle 14 yıllık evli olduklarını söyledi. 1 metre 8 santim boyundaki Azize, eşiyle tanışmasını şöyle anlattı:
"15 yıl önce Kütahya'da yaşarken ekmeğe sardığımız gazetede İsmail'in fotoğrafını gördüm. Haberde Eskişehir'de oturan İsmail boyu ve huyuna göre eş aradığını belirtiyordu. Yakınlarımın ve haberi yapan gazetecinin aracılığıyla İsmail'le tanıştırıldım. Birbirimizi sevdik, evlendik. 11 yıl sonra oğlumuz dünyaya geldi. Mutluluğu yakalamışken onu kaybettim."


    http://www.radikal.com.tr/7584217584210

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.