Yedi kuzen boğularak can verdi

Gölette facia

Şanlıurfa'da yedi amca kızı kilim yıkamak için gölete gitti. Altı yaşındaki Esra oynarken suya düştü. Bunun üzerine 10-20 yaşlarındaki altı kuzen çığlıklar atarak gölete atladı. Yüzme bilmeyen kızlar su yüzünde çırpınarak birbirlerine sarıldı. Yorgun düşen yedi kız ardı ardına göletin mavi sularına gömülerek gözden kayboldu.

ŞANLIURFA - Kilim yıkamak için gittikleri gölet, yedi kuzeni birden aldı. Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde kilim yıkamak için gittikleri gölete düşen altı yaşındaki Esra Sütpak'ı kurtarmak amacıyla suya atlayan, 10-20 yaşlarındaki altı kız da kayboldu.
Şanlıurfa dün art arda suya kapılıp giden kızlarına ağladı. Hilvan'ın Aşağıçatak Köyü'nde yaşayan Bahri Sütpak, kışlık temizlik için kilim, halı ve çamaşır yıkamak isteyen kızları altı yaşındaki Esra ve 10 yaşındaki Kamile ile kardeşinin kızları 11 yaşındaki Ebru, 16 yaşındaki Öznur, 20 yaşındaki Ümran, 13 yaşındaki Gönül ve 12 yaşındaki Hülya'yı alarak otomobille Atatürk Barajı'ndan beslenen Hacı Hıdır Göleti'ne götürdü.
Kızlar, göletin suları altında kalan Hacıkamil Köprüsü'nün toprakla buluştuğu noktada su üstünde kalan bölüme kilim, halı ve çamaşırları yığıp yıkamaya başladı. Görgü tanıklarına göre, bu sırada köprüde oyun oynayan Esra dengesini kaybedip suya düştü. Bunu fark eden diğer kızlar da çığlıklar atarak Esra'yı kurtarmak için kendilerini suya attı. Yüzme bilmeyen kızlar su yüzünde çırpınırken, kurtulmak için birbirlerine sarıldı. Yorgun düşen yedi kız ardı ardına suya gömülerek gözden kayboldu.
Bu sırada bir ağaç gölgesinde uyuyan Bahri Sütpak, gölette çırpınan kızların çığlıklarıyla uyandı. Olayı fark eden bazı köylülerle birlikte gölete koşan Sütpak, kızları bulamayınca kendini suya attı. Sütpak, kızların suda kaybolduğunu köylülerden öğrenince sinir krizi geçirdi.
Jandarma ve köylülerin tüm aramalarına karşın kayıp kuzenler bulunamadı. Bunun üzerine Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Sualtı Birimi'nden dört kişilik bir ekip arama çalışması başlattı. Jandarma komandolar da bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.