Yediden yetmişe 86 yılllık Cumhuriyet coşkusu

Yediden yetmişe 86 yılllık Cumhuriyet coşkusu
Yediden yetmişe 86 yılllık Cumhuriyet coşkusu

Cumhuriyet?in 86. yılı kutlamalarında gaziler büyük ilgi gördü. Çanakkale?de bir gazi tek başına geçit törenindeydi. Edirne?de ise bir küçük kız çocuğu törenler sırasında duygulanarak ağladı. FOTOĞRAF: FIRAT KESKİNKILIÇ / DHA

Cumhuriyet Bayramı yediden yetmişe, havada, denizde, Türkiye'nin dört bir yanında coşkuyla kutlandı Bazı kutlamalarda PKK'lıların dağdan inişinden sonraki karşılamalar protesto edildi

Edirne cıvıl cıvıl
Edirne’deki Cumhuriyet kutlamalarına halk yoğun ilgi gösterdi. Askeri bandonun arkasında halk yürümeye başladığında resmi törenlerin kasveti de dağılmıştı.  
FOTOĞRAF: FIRAT KESKİNKILIÇ / DHAYıldızlar şov yaptı 
Ankara’da Atatürk Kültür Merkezi’nde-ki gösteriler sırasında Türk Yıldızlarının gösterisi ilgiyle izlendi.
FOTOĞRAF: EVRİM AYDIN / aa  Boğaz’da harika şov 
İstanbul’da Vatan Caddesi’ndeki coşkulu geçit töreninden sonra akşam da İstanbul Boğazı’nda gösteri vardı. Boğaz’da havai fişekler ve renk renk ışıklarla düzenlenen gösteriyi İstanbullular sahile akın ederek izledi.
FOTOGRAF: SERKAN AKKOç / dha

Danslı kutlama Mersin’de Cumhuriyet’in kuruluşunun 86. yılında resmi törenlerdeki geçişlerin yanı sıra dans gösterileri vardı. Genç kızların modern dans gösterisi ilgiyle izlendi. 
FOTOĞRAF: veli gürgah / aa  


Baydemir’e bayrak
Diyarbakır kutlamaları sırasında şehit yakını çocuk DTP’li Belediye Başkanı Osman Baydemir’e bayrak verdi. Bayrağı alan Baydemir çocuğu öptü.
FOTOGRAF: MUHARREM KONTAZ / DHAİlgisizlik geçiti
Bolu’daki Cumhuriyet kutlamalarına halk ilgi göstermedi. Vali Halil İbrahim Akpınar boş tribünleri selamlamak zorunda kaldı. 
FOTOGRAF: KORAY YILMAZDEMİR / DHA


Bayramlık tramva
Antalya’daki kutlamalara bazı anaokulu ve ilköğretim okulu öğrencileri yaralı asker kıyafetleriyle katıldı. Sedyede de yaralı bir bebek taşıyorlardı.
FOTOĞRAF: SEYHAN KURTMAN / AA