Yedigöller yolu düzeltiliyor

Tatilcilerin kâbusu olan Yedigöllerin bozuk yolunda çalışma başlatıldı. Bolu Köy Hizmetleri ekipleri, 42 kilometrelik yolun çok bozuk olan sekiz kilometrelik bölümündeki çukurları toprakla doldurmaya başladı.

BOLU - Tatilcilerin kâbusu olan Yedigöllerin bozuk yolunda çalışma başlatıldı. Bolu Köy Hizmetleri ekipleri, 42 kilometrelik yolun çok bozuk olan sekiz kilometrelik bölümündeki çukurları toprakla doldurmaya başladı. Yolun stabilize olarak yapılacağını belirten Bolu Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürü Sezgin Akay, "Tatilcilerin en fazla şikâyet ettiği Yedigöller'e girişteki 8 kilometrelik yolun yapımına başlandı. Ama asfalt döşenmeyecek" dedi.
'Asfalta karşıyız'
Yolun asfalt olarak yapılmasına karşı olduklarını belirten şube müdürü Akay, "Böyle bir milli parka ulaşımı sağlayan orman içi yolun asfalt olarak yapılması, bu doğa harikasının yapısını bozar. Ayrıca, buradaki insan yoğunluğunun çok fazla artmasına da neden olur. Bu durum Yedigöller'in doğal yapısı için iyi olmaz. Bu nedenle şimdilik yolun sadece çok bozuk olan sekiz kilometrelik bölümü stabilize olarak yapılarak ulaşıma açılacak" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7475007475000

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.