Yelken yarışları öncesi acı kaza

Yelken yarışları öncesi acı kaza
Yelken yarışları öncesi acı kaza

Çankaya atladığı botta kafasını çarpıp suya düştü.

Kaptan Özkan Çankaya, denize düşen bir hakemin botunu durdurmak isterken başını çarpıp suya düştü ve kayboldu. Yelken yarışları iptal edildi

İSTANBUL - Fenerbahçe’de İstanbul Yelken Kulübü’nce düzenlenen yelken yarışları öncesi 29 yaşındaki kaptan Özkan Çankaya, denize düşen hakemi kurtarmak için atladığı botta kafasını çarpıp suda kayboldu.
‘1971 Nostalji Yelken Kupası’ yarışları öncesi dün son hazırlıklar yapılırken, Mümtaha Çalışkan adlı yarış hakemi, bindiği zodyaktan suya düştü. Çalışkan’ın düşmesiyle zodyak deniz ortasında kontrolden çıkıp dönmeye başladı. Olayı gören ve içinde kulübün diğer hakemlerinin bulunduğu tekne, zodyakın yanına gitti.
Kulüp kaptanı Özkan Çankaya, hareket halindeki zodyaka tekneyle yaklaşarak içine atlayıp durdurmak istedi. Bota atlayan Çankaya birden dengesini kaybetti ve başını botun kenarına çarparak suya düştü. Kısa sürede suda kaybolan kaptanı bulabilmek için zodyakın kaptanı Çalışkan ile teknedeki arkadaşı seferber olurken, durum deniz polisine de bildirildi. Zodyak havası indirilerek kontrol altına alınıp karaya çekildi. Deniz polisi de sudaki aramalara başladı.
Klüp görevlisi Mümtaz Ünel, Çankaya’nın amatör ehliyeti olduğunu belirterek, “Çankaya zodyakın pervanesine ip atıp durdurabilirim diye düşünerek zodyaka atlamış ancak kafasını bir yere çarptıktan sonra suya düşmüş. Bu yapılmaması gereken bir şeydi, müdahale etmemeliydi. Yaşıyor olma ihtimali maalesef yok, çok üzgünüz” dedi.
Çankaya’nın bekar olduğu öğrenildi. Olay nedeniyle etkinlik iptal edildi. (Radikal)