Yemeğe laf edeni 'hizaya soktu'

Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Ufuk Özşeker, yemek konusunda şikâyet dilekçesi veren 55 personelin adlarını yemekhane kapısına astırdı.

ZONGULDAK - Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Ufuk Özşeker, yemek konusunda şikâyet dilekçesi veren 55 personelin adlarını yemekhane kapısına astırdı. Özşeker'in direktifiyle şikâyetçilerin yemek yemesi de engellendi.
Keyfi 'istemeyen yemesin' uygulaması, hastanede çalışan 150 personelden 62'sinin geçen cuma günü Özşeker'e başvurmasıyla başladı. Şikâyetçiler yemek ihalesini alan ÖzSağ firmasının hijyen kurallarına uymadığını belirtti. Bunun üzerine Özşeker, yemekhanenin kapısına 'Yemek yeme hakkını kullanmak istemeyenler' başlığı altında 55 kişinin adlarını astı. İddiaya göre şikâyetçilerin yemekhaneye girmeleri de yasaklandı. Özşeker, "55 kişi 'Yemek yeme hakkımı kullanmak istemiyorum', yedi kişi de 'Yemek hizmetinin düzeltilmesini istiyorum' şeklinde dilekçe verdi. Ben de devleti zarara uğratmamak için 55 kişilik eksik yemek hazırlanması talimatını verdim. Yemek yiyemeyen 55 kişiden 50'si ikinci bir dilekçeyle tekrar yemek istedi. Yemek şirketini de uyardık" dedi. Sağlık Emekçileri Sendikası Zonguldak Şubesi yetkilileri ise konuyla ilgili olarak İl Sağlık Müdürlüğü'ne başvurduklarını söyledi.