Yemek kurtardı

Yemekli vagondaki 35 kişi şanslıydı. Hande Çakıroğlu ile nişanlısı
Mansur Asrar, Emre Kutluay ve Hilal Doğruöze, hayatta kalmalarını yemekli vagona geçmelerine borçluydu.

SAKARYA/ESKİŞEHİR - Yemekli vagondaki 35 kişinin tamamı kazadan sağ kurtuldu.
Restoran şefi 34 yaşındaki Taşkın Tunca, yemekli vagonda hiç kimsenin hayatını kaybetmediğini söyledi. Yakup Kadri Ekspresi'nde 1.5 aydır garsonluk yapan 22 yaşındaki Aykut Dağlar da restoran olarak kullanılan üçüncü vagondaki şanslılardandı:
"Tren çok hızlıydı. Virajı dönerken raylardan çıkıp bir süre sürüklendik. Daha sonra vagon yan gitmeye başladı. İçerisi toz duman içinde kaldı. Yemekler ve tabaklar havada uçuşuyordu."
Kazada büyük hasar gören birinci vagonda bulunan Hande Çakıroğlu ile nişanlısı Mansur Asrar da, ölümden yemek sayesinde kurtuldu. Çakıroğlu ve Asrar, yaşadıkları dehşet dolu dakikaları şöyle anlattı:
"Birinci vagondaydık. Yemek için restoranın bulunduğu üçüncü vagona geçtik. Tren çok hızlı gidiyordu. Kazadan önce birkaç kez sarsıntı hissettik. Hemen sonrasında raydan çıktı."
Birçok yolcunun öldüğü ikinci vagondan, restorana geçerek kurtulanlardan ikisi de Emre Kutluay ile Hilal Doğruöze. Kutluay, "Canımız sıkılınca yemekli vagona geçtik. 15 dakika sonra da bir sarsıntıyla ortalık karıştı. Ne olduğunu anlayamadık. Kırılan camdan dışarı çıktık" dedi.