Yener Süsoy vefat etti

Kalbine yenildi

Süsoy 60 yaşındaydı.


Ses getiren söyleşilere imza atan gazeteci Yener Süsoy, 2006'nın son dakikalarında geçirdiği kalp krizine yenildi.

İSTANBUL - Hürriyet gazetesinin söyleşi yazarı Yener Süsoy, geçirdiği kalp krizi sonucu 2006'nın son saatlerinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Süsoy'un cenazesi bugün toprağa verilecek.
Hürriyet gazetesinde yaptığı özel söyleşilerle tanınan Yener Süsoy, bir süre önce kalp rahatsızlığı nedeniyle Metropolitan Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavisine hastanede devam edilen Süsoy, 2006 yılının son saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu 60 yaşında hayatını kaybetti. Hukukçu Candan Süsoy ile evli olan Yener Süsoy, bugün Ataköy Beşinci Kısım Camii'nde kılınacak öğle namazını mütakip, Kazlıçeşme Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verilecek.
43 yıllık gazeteci
1947 yılında dünyaya gelen Süsoy, gazeteciliğe 1963'te Akşam gazetesinde başladı. Hayat ve Ses dergilerinde kazandığı deneyimlerle, Milliyet gazetesinin çatısı altında Hey, ardından da Telemagazin dergilerinin kurucu yazıişleri müdürlüğünü üstlendi. Daha sonra Güneş gazetesinde magazin bölümü sorumluluğu, ardından Milliyet gazetesinde yazıişleri müdürlüğü yaptı. Yener Süsoy, Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde yayımlanan 'Virgülüne Dokunmadan' başlıklı söyleşileriyle kamuoyunda geniş bir kitle tarafından tanındı.
Süsoy'un bugüne kadar yayımlanmış 300'e yakın söyleşide imzası bulunuyor. 1985 yılından itibaren bir süre Türk Sanayici ve İşadamları Derneği'nde (TÜSİAD) basın ve halkla ilişkiler uzmanı olarak çalışan Yener Süsoy, öğretmen Candan Süsoy ile evli ve iki çocuk babasıydı. Süsoy, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve sarı basın kartı sahibiydi.