Yener Yermez için heyecanlı kovalamaca

Bıçaklanarak öldürülen Üzeyir Garih'in katili olduğu iddiasıyla İstanbul'dan Kayseri'ye il il aranan Yener Yermez'in dün Beşiktaş'ta olduğu öne sürüldü.

İSTANBUL - Bıçaklanarak öldürülen Üzeyir Garih'in katili olduğu iddiasıyla
İstanbul'dan Kayseri'ye il il aranan Yener Yermez'in dün Beşiktaş'ta olduğu öne sürüldü.
Beşiktaş Ihlamurdere Caddesi üzerinde bulunan İş Bankası şubesinin otomatik para çekme makinesine (ATM) öğle saatlerinde gelen ve ismi gizli tutulan bir kadın, makinede sıkışmış bir kart olduğunu fark etti. Kartı bankamatikten çıkaran ve üzerindeki Yener Yermez ismini gören kadının, kartı bankanın güvenlik görevlilerine teslim etmesinin ardından olay polise bildirildi.
Bu gelişme üzerine alarma geçen İstanbul polisi, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne birkaç kilometre uzaklıktaki banka şubesi çevresinde ve bölgede geniş çaplı araştırmalar yapmasına karşın Yermez'in izine rastlayamadı. Bu arada banka şubesinde, parmak izi ve diğer inceleme çalışmaları başlatıldı.
Yermez'in, son iki gündür bankamatik kartı ile takip edildiği, daha önce de Karaköy'deki ATM'yi kullandığı ya da kullandırttığı anlaşıldı.Savcılık yetkilileri para çekme girişiminin görgü tanığı olmadığını, ancak karttaki parmak izi araştırması sonucu banka şubesine Yener Yermez'in bizzat kendisinin gelip gelmediğinin anlaşılacağını bildirdi.
İhbar yağıyor
Yermez'in fotoğraflarının basında yer almasının ardından İstanbul Emniyeti'ne
'ihbar' yağıyor. Yermez'in, dün öğleden sonra Maltepe Tren İstasyonu, Göztepe, Ümraniye ve Dolapdere'de görüldüğüne ilişkin çok sayıda ihbar yapıldı. Verilen noktalarda yapılan araştırmalarda, Yermez'in izine rastlanamadı.
Asayiş Şube Müdürlüğü'nde gelişmeleri takip etmeye çalışan gazeteciler, Asayişten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Gündüz Memişoğlu'nun "Çok kalabalık yapıyorsunuz.
İşimizi yapamıyoruz. Atın bunları dışarı" sözleri üzerine polislerce dışarı çıkarıldı. Tartaklanıp küfür edilerek dışarı çıkarılan gazeteciler, müdürlük binasına gelen Emniyet Müdürvekili Hasan Özdemir'in önüne kameralarını bırakarak olayı protesto etti.
Özdemir'in şikâyetlerini yazılı olarak yapmalarını istediği gazeteciler de Emniyet Müdür Yardımcısı Memişoğlu hakkında idari soruşturma başlatılması talebiyle imzalı dilekçe verdi. Özdemir, soruşturma aşamasında dışarı sızan bazı bilgiler nedeniyle zaman zaman rahatsızlık duyduklarını söyledi.