Yengesini gözünden vurarak öldürdü

ADANA - Bir kişi kardeşini aldattığını düşündüğü yengesini silahla gözünden vurarak öldürdü. Karısının öldürüldüğünü duyarak hastaneye gelen kardeşi ise sinir krizi geçirdi. 
43 yaşındaki Ayhan Bulut, kardeşinin eşi 24 yaşındaki Gamze Bulut’u zeytinlikte gözünden vurdu, ardından otomobil bagajında hastaneye götürdü. Genç kadın ölürken “Kardeşimi aldatıyordu” diyen Ayhan Bulut gözaltına alındı. Ayhan Bulut ilk ifadesinde, Gamze Bulut’un eşinin işe gitmesinden sonra sık sık evden ayrıldığını uzun süre dönmediğini söyledi. Gamze Bulut’u isteyerek öldürmediğini öne süren Ayhan Bulut şöyle konuştu:
“Durumu fark edince kendisini uyardım. Olay günü de yine evden çıkıp uzun süre gelmedi. Eve dönünce Gamze Bulut’u otomobilime alıp zeytinliğe gittik. Bana tuzak kurulmasından korktuğum için belimdeki silahın namlusuna mermi sürüp öyle indim. Bu sırada Gamze silahımı almak isteyince arbede çıktı ve başından vuruldu” dedi. Olaydan sonra hastaneye gelen Mehmet Bulut, eşi Gamze’nin ölüm haberini alınca sinir krizi geçirdi. (dha)