Yeni Balyoz davası Çağlayan'da

Yeni Balyoz davası Çağlayan'da
Yeni Balyoz davası Çağlayan'da
Balyoz kararlarıyla ilgili yeni duruşmaların Çağlayan Adliyesi'nde görüleceği açıklandı. Balyoz davasını karar bağlayan mahkemenin başkanı Ömer Diken ise yaptığı açıklamada, 'doğru karar verdiklerinin görüldüğünü' söyledi.

İSTANBUL - Balyoz davasında haklarında verilen kararlar Yargıtay'ın bugün aldığı kararla bozulan sanıklarla ilgili yeni duruşmaların Çağlayan adliyesinde görüleceği öğrenildi. Balyoz davası duruşmaları bugüne kadar Silivri'deki salonda görülmüştü.
Yargıtay 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararına ilişkin bir değerlendirmede davayı gören yerel mahkemeden geldi. Balyoz davasını karara bağlayan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Diken, Yargıtay kararı için, “Yargılama sürecinde ne kadar doğru karar hareket ettiğimizi Yargıtay tasdik etti" dedi. Bazı sanıklarla ilgili Yargıtay’ın bozma kararı konusunda dosyanın önlerine geldiğinde mahkemenin, sanıkları dinledikten sonra takdir hakkını kullanacağını belirten Diken, “Yargılamayı uzatmaya yönelik (Avukatların duruşmaya girmemesi) dava sırasındaki çabalara karşı mahkemenin ne kadar haklı olduğu Yargıtay kararıyla ortaya çıktı" ifadelerini kullandı.

Yargıtay'dan Balyoz gerekçesi: Dijital deliller güvenilir

Balyoz'da Yargıtay kararları: 237 karara onama, 88 karara bozma

Engin Alan'ın milletvekilliği düştü

"DURUŞMA SİLİVRİ’DE OLMAYACAK"
Başkan Diken, bozulan sanıklarla ilgili dosyanın gelmesinin ardından duruşma günü vereceklerini, duruşmaların Silivri’de değil Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda yapılacağını belirti. (Selahattin GÜNDAY/DHA)
Siyasilerin "Balyoz" twitleri

Balyoz kararlarına hükümetten ilk tepki

Balyoz hükümlülerinden Yargıtay kararına imzalı tepki

Yerel mahkemenin 'babalık-kocalık hakkından mahrumiyet' hatasını Yargıtay düzeltti

'Balyoz Semineri'ne, Yargıtay da 'darbe amaçlı' dedi

Balyoz davasında kim, ne kadar ceza aldı?

Balyoz kararlarına salonda tepki