Yeni bir soğuk hava

Karakış yurdun büyük bölümünde hayatı olumsuz etkilerken, meteorolojiden yeni bir uyarı geldi. Yurdun batı kesimleri bugün yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek.

İSTANBUL - Karakış yurdun büyük bölümünde hayatı olumsuz etkilerken, meteorolojiden yeni bir uyarı geldi. Yurdun batı kesimleri bugün yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. Kuzey ve iç bölgelerde de yarın ve cuma günü etkili kar yağışı bekleniyor.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan 'meteorolojik uyarı'ya göre, bugün sabah saatlerinde Marmara'da yağmur ve sağanak olarak başlayacak olan yağışlar, hava sıcaklıklarındaki hissedilir derecede azalmayla birlikte, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kara dönüşecek.
Yarın Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde kar yağışı görülecek. Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyıları dışında kalan diğer bölgelerde ise yağmur bekleniyor.
Cuma günü Marmara'nın doğusu, İç Anadolu Bölgesi'nin tamamı, Doğu Anadolu Bölgesi'nin batı kesimleri ile Karadeniz'in büyük bölümünde kar yağışı sürecek. Marmara ve Ege Bölgesi ile Batı Akdeniz'de bulutlu bir hava, diğer yerlerde ise sağanak bekleniyor.
Yetkililer, kar yağışının bu gece ve yarın özellikle Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Orta Karadeniz' in iç kesimlerinde etkili olacağını söyledi. Bugün yurdun kuzeybatı kesimlerinde, sabah saatlerinde lodos, öğleden sonra karayel görülecek.
Deniz otobüsü seferleri iptal
Bu arada olumsuz hava koşulları, İstanbul'da deniz ulaşımını da etkiledi. İstanbul Deniz Otobüsleri'nin bu sabah saat 07.30'da yapılması gereken Bandırma-Yenikapı-Bandırma, Mudanya-Armutlu ve Yenikapı-Bostancı-Mudanya seferleri de iptal oldu. (Radikal, aa)