Yeni bir yağışlı hava geliyor

Türkiye, 21 Aralık Cuma akşamından itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.

Türkiye, 21 Aralık Cuma akşamından itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, bayram süresince yaşanan soğuk ve yağışlı hava, yurdun batı ve orta kesimlerinde etkisini kaybederek, yarın doğuya hareket edecek. Kıyı Ege ve Marmara'nın batısında yağmur şeklinde başlayacak olan yağışlar, hafta sonunda özellikle yurdun batı ve orta kesimlerde görülecek. Yağmur, özellikle 22 Aralık Cumartesi günü Ege ve Batı Akdeniz'de etkili olacak.
Meteoroloji uzmanları, hava sıcaklıklarının yarın ve cuma gecesi yurdun iç kesimlerde yer yer sıfırın altında 10, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda ise sıfırın altında 20 dereceye kadar düşeceğini bildirdi. Uzmanlar, ilgilileri ve vatandaşları, soğu hava nedeniyle gece ayazları, buzlanma ve don olaylarına karşı tedbirli olmaları konusunda uyardı.
Doğu Akdeniz Bölgesi ise bu akşamdan itibaren Balkanlar'dan gelen soğuk hava kütlesinin etkisi altına girecek. Adana Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 22 Aralık Cumartesi gününe kadar etkisini sürdürecek olan soğuk hava kütlesi nedeniyle, bölgede hava sıcaklıkları 8-10 derece azalacak. Rüzgar, Kuzey ve Kuzeydoğu yönlerinden orta ve yer yer kuvvetli olarak esecek.