Yeni donanma komutanı Ataç

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na atanan Donanma Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, görevini önceki gün Koramiral Metin Ataç'a teslim etti.
Gölcük'teki garnizonunda düzenlenen törene gazeteciler alınmadı.

İZMİT - Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na atanan Donanma Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, görevini önceki gün Koramiral Metin Ataç'a teslim etti.
Gölcük'teki garnizonunda düzenlenen törene gazeteciler alınmadı. Oramiral Karahanoğlu, törende yaptığı konuşmada, "Kuzey Denizi'nden Hint Okyanusu'na, Karadeniz'den Atlas Okyanusu'na kadar olan sularda milli ve NATO görevleri icra ettik. Bu sularda aynı anda seyir yapan gemi sayımız verilen görevler gereği zaman zaman 12 adete ulaştı. Gemilerimizin ve gemilerimize ruh veren personelin çağdaş performansını gören ve gıpta ile izleyen bazı dost bahriyelerden, kendilerine denizde eğitim vermemiz için talepler almaya başladık. Yıllarca eğitim alan bir bahriyeden, eğitim verebilen bir başka ifade ile artık hizmet ihraç edebilen bahriye haline geldik" dedi. Karahanoğlu, 26 Ağustos'ta Deniz Kuvvetleri Komutanlığı görevini teslim alacak.


    http://www.radikal.com.tr/7552797552790

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.