Yeni Şafak'ın manşetine İnönü ailesinden tepki

Yeni Şafak'ın manşetine İnönü ailesinden tepki
Yeni Şafak'ın manşetine İnönü ailesinden tepki
Yeni Şafak gazetesinin manşetten duyurduğu, Mustafa Kemal Atatürk'ün, silah arkadaşı İsmet İnönü tarafından "zehirlendiği" iddiasına İnönü ailesi büyük tepki gösterdi.

RADİKAL - Yeni Şafak’ın “ Atatürk ’ü İnönü zehirleyerek öldürdü” manşeti sosyal medyada sabah saatlerinin en çok konuşulan konusu oldu. Antetli kağıtla yapılan “suikast” yazışmalarını Hürriyet gazetesinden Zeynep Gürcanlı'ya değerlendiren İnönü ailesi, “Asıl bu haberi yapanlar Türk halkını zehirlemeye çalışıyor” açıklaması yaptı.

Türkiye 'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk 'ün, kendisine en yakın isimlerden, silah arkadaşı, Türkiye'nin İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü tarafından "zehirlendiği" iddiası, İnönü ailesini harekete geçirdi. 
İsmet İnönü'nün torunu Gülsün Bilgehan, Yeni Şafak’ın “tarihi sır perdesini aralıyoruz” vurgusuyla manşetine taşıdığı iddiaları "deli saçması" olarak nitelendirerek, İnönü Vakfı ve İnönü ailesinin  haberler  hakkında "suç duyurusunda bulunacaklarını" açıkladı.

Bilgehan, "asıl bu haberleri yapanlar, Türk halkını zehirlemeye çalışıyorlar ama bu topraklarda Cumhuriyet'in kurucularına o kadar büyük bir sevgi var ki, ne yapsalar olmuyor" dedi.

"DELİ SAÇMASI"

Bilgehan, Hürriyet'e şu açıklamayı yaptı;

"Büyük Atatürk ve İsmet  İnönü ile ilgili iftiralar saçmalık düzeyindeydi, bu haberle birlikte “deli saçması” haline geldi.
 Asıl bu haberleri yapanlar, Türk halkını zehirlemeye çalışıyorlar ama bu topraklarda Cumhuriyet’in kurucularına o kadar büyük bir sevgi var ki ne yapsalar olmuyor. İnönü Vakfı ve İnönü ailesi, hiçbir tarihi gerçeklikle bağdaşmayan bu haberle ilgili suç duyurusunda bulunarak yasal yollara başvuracaktır."

Yeni Şafak'ın "Atatürk'ü zehirlediler" haberi tepki ve eğlence konusu oldu