Yeni Şafak'ın sahibi Ahmet Albayrak ifade verecek

İSTANBUL - Bursa’nın Karacabey ilçesindeki kum yolsuzluğu operasyonu kapsamında Yeni Şafak Gazetesi sahibi Ahmet Albayrak’ın Üsküdar’daki evi jandarma tarafından arandı. Ancak Ahmet Albayrak’ın bir iş için Ankara’da bulunduğu ve evinde olmadığı daha sonra Bursa’ya gidip ifade vereceği iddia edildi.  Aramanın Bursa’da devam eden İl Özel İdaresi’nde kum ocaklarına rüşvetle usulsüz olarak ruhsat verilmesi operasyonlarıyla ilgili olduğu kaydedildi.
Bursa İl Özel İdaresi’nde kum ocaklarına rüşvet karşılığı usulsüz ruhsat verildiği iddiasıyla bir süre önce jandarma operasyon yapmıştı. Geçen haziran ayında yedi kişi jandarma tarafından gözaltına alınmış, bunlardan Gelirler Müdürü F.A. ile bir kişi tutuklanırken, beş kişi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. 

25 kişi gözaltına alındı
Soruşturmada yapılan son operasyonda ise Bursa İl Özel İdare Genel Sekreteri Kemal Demirel, İl Özel İdaresi Çevre Sağlığı Daire Başkanı Yaşar Dursunay, İl Özel İdaresi Ruhsat Şube Müdürü Aslıhan Sevil, iki mühendis ve Ahmet Albayrak’ın ortağı olduğu ileri sürülen müteahhit R.A.’nın da aralarında bulunduğu 25 kişi jandarma tarafından gö-zaltına aldı. (dha)