Yeni Şafak'tan 'rüşvet' iddiasına ses kayıtlı yanıt

Yeni Şafak'tan 'rüşvet' iddiasına ses kayıtlı yanıt
Yeni Şafak'tan 'rüşvet' iddiasına ses kayıtlı yanıt
Gazetenin bir yazarının işadamı Rıza Sarraf'tan 'bir haberin yayınlanmaması karşılığında' rüşvet istediği iddialarının basına yansıması üzerin Yeni Şafak gazetesi, bu işadamıyla yapılan bir telefon görüşmesinin kaydını yayınladı.

Radikal.com.tr - 17 Aralık'taki operasyonda gözaltına alınıp daha sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan işadamı Rıza Sarraf'ın basına yansıyan ifadelerinde, Yeni Şafak gazetesinden bir yazarın, kendisinden, “ haber yazmamak karşılığında 1 milyon dolar istediği” yönünde sözler yer almıştı.

Basına yansıyan ifadelere göre Sarraf, kendisinden para isteyen kişinin isminin de H.K. olduğunu söylemişti.

Bu iddialar özellikle sosyal medyada büyük yankı uyandırırken, Yeni Şafak gazetesi de karşı bir hamle yaparak gazetenin Ekonomi Şefi Yakup Kocaman’ın, 11 Ekim 2013 günü Rıza Sarraf’la yaptığı telefon konuşmasının kaydını yayınladı.

Yeni Şafak gazetesinin internet sitesinde bu kayıtla birlikte gazetenin Ekonomi Şefi Yakup Kocaman’ın da bir açıklaması yer aldı. O açıklama şöyle:

“13 Ekim Pazar günü Yeni Şafak gazetesinin manşetinde 'Turkleaks' başlığıyla yayınlanan haberimin araştırma süreci kapsamında, Reza Zerrab ile 11 Ekim Cuma günü saat 17.27'de, ses kaydında dinleyeceğiniz şekilde 4 dakikalık bir telefon görüşmesi yaptım. Sayın Reza Zerrab ile hayatımda hiç karşılaşmadım, yüz yüze görüşmedim. Reza Zerrab ile üçüncü şahıslar aracılığıyla da hiçbir irtibatım olmadı. Dinleyeceğiniz ses kaydında yer alan görüşme dışında başka bir telefon görüşmesi de yapmadım. Şahsımı hedef alan iddiada bulunanlar ve maksatlı yayınlarla ilgili hukuki haklarımın saklı olduğunu beyan ederim.” 


Yenisafak.com.tr’de yayınlanan ses kaydı BURADAN dinlenebilir


  http://www.radikal.com.tr/116738311673833

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Fethullah hocanın bilindik kurşunu - Ertantan

  Adam zaten Türk insanının şiileşmesini önlemek görevini üstlendiği için bu kadar yükselmesine müsaade edildi. şimdi de kapıştığı AKP'yi türk insanının aklında "öcü" diye kazıdığı "İran" faktörüyle vurmaya çalışıyor. Böylece hem İran'a vurmuş olacak hem İsrailli efendilerine şirin görünmüş olacak hem de kendi aklınca AKP'yi bitirecek. bir de kalkıp beddua ediyor utanmadan. kendi aklınca planı tutacak da insanların ona olan inancı biraz daha artacak.

  Çokilginç - adiyez

  kesin ifadesini değiştirir bu adam. Baksana kendini en çok savunanlara iftira atmış.

  iki soru - takyudin

  Konuşmanın böyle geçtiğini kabul edersek iki soru takılıyor aklıma. Birincisi; adamın ses kaydı alınmış. Dinlediğim kadarıyla adama sesinin kaydedildiği yönde bir uyarıda bulunulmuyor. Bu kişilik haklarına saldırıya girmiyor mu? İkincisi adamın sesi pek net değil. Bunu da geçtim, bu ses kaydı neden şimdiye kadar saklandı?