Yeni TCK'ya dikkat

Mehmet Esmer adlı vatandaş dün saat 03.00 sıralarında otomobiliyle bir mağazanın demir kepenkli vitrin camına çarptı. Olay yerine gelen polis, Esmer'i sağ ayağındaki alçıyla görünce şaşkınlık geçirdi.

İZMİR - Mehmet Esmer adlı vatandaş dün saat 03.00 sıralarında otomobiliyle bir mağazanın demir kepenkli vitrin camına çarptı. Olay yerine gelen polis, Esmer'i sağ ayağındaki alçıyla görünce şaşkınlık geçirdi. Esmer'in 357 promil alkollü olduğu da belirlendi. Ehliyetine altı ay süreyle el konulan ve halen bu süresi dolmayan Esmer'e 'ikinci kez alkollü araç kullanmak' suçundan 475 YTL, 'ehliyetsiz araç kullanmak'tan da 400 YTL para cezası kesildi. Bu kez ehliyetine iki yıl süreyle el konulan Esmer, bu işlemlerin ardından serbest bırakıldı.
Savcı Nevhan Akyıldız, Esmer'in yeni TCK'nın 179. maddesine göre 'trafik güvenliğini tehlikeye sokma' suçunu işlediği gerekçesiyle mahkemeye çıkartılmasını istedi. Polis, Esmer'i bulmak için hemen çalışma başlattı. Yeni TCK'nın 179. maddesine göre, ulaşım araçlarını kişilerin can güvenliklerini tehlikeye düşürecek şekilde kullananlar iki yıl hapis istemiyle yargılanacak.


    http://www.radikal.com.tr/7482737482730

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.