Yeni TMY, 2 Eylül'de

Adalet Bakanı ve hükümet sözcüsü Cemil Çiçek, yeni Terörle Mücadele Yasası'nın (TMY) 2 Eylül'de hazır olacağını söyledi.
Bakanlar Kurulu dün Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

ANKARA - Adalet Bakanı ve hükümet sözcüsü Cemil Çiçek, yeni Terörle Mücadele Yasası'nın (TMY) 2 Eylül'de hazır olacağını söyledi.
Bakanlar Kurulu dün Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. MİT Müsteşarı Emre Taner ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun terör konusunda kapsamlı sunumlar yaptığı toplantıdan sonra basın toplantısı düzenleyen sözcü Çiçek, "Teröre karşı yapılması gereken ne varsa yapacağız" dedi.
Yeni TMY taslağının son durumu hakkında kurul üyelerini bilgilendirdiğini anlatan Çiçek, şunları söyledi: "Türkiye şartlarına uygun bir terör tanımı yaptık. Konunun uzmanı 30 kişilik heyetle 30 kadar toplantı yaptık. Arzu ettikleri değişiklikleri 10 Ağustos'a kadar iletmelerini istedik. Bunları 15-16 Ağustos'a kadar değerlendireceğiz. 2 Eylül'de de Bakanlar Kurulu'na sunduktan sonra, Meclis açılır açılmaz Genel Kurul gündemine taşıyacağız."
Çiçek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ün, terörle mücadelede yetkilerinin sınırlı olmasından yakınmasının anımsatılması üzerine, "Bir talep, bir ihtiyaç varsa, bunun gereğini yaparız" dedi.
Gözaltı süresinin 15 gün olacağı iddiasını ise yalanladı.


    http://www.radikal.com.tr/7542287542280

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.