Yeni yağış dalgası: Soğuk, kar ve fırtına...

İSTANBUL - Türkiye, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Marmara ve doğu bölgelerde kuvvetli yağış ve ülke genelinde hava sıcaklığında beş-yedi azalma bekleniyor. Yağışlar bazı yerlerde karla karışık yağmur şeklinde görülecek.
Cumartesi: Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu yağışlı. Genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görülecek yağışların, Marmara bölge geneli (İstanbul, Kocaeli ve Sakarya) ile Doğu ve Güneydoğu’nun doğusunda kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
Pazar: Yurdun büyük bir bölümünde devam edecek yağışlar, Bolu, Kastamonu, Gümüşhane, Bayburt, Artvin ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda (Erzurum, Kars, Ardahan) karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.
Yağışların, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri  ile Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İstanbul’da fırtına uyarısı
İstanbul’da bugün ve yarın etkisini artıracak yağışa poyraz da eşlik edecek.  Valilik ‘teyakkuz’a geçerken vatandaşlar da sel tehlikesi ve çatı, tabela uçması gibi risklere karşı uyarıldı. (Radikal)