Yeni yıl 2015 kutlamalarında Etiler coştu, Bağdat Caddesi boştu

Yeni yıl 2015 kutlamalarında Etiler coştu, Bağdat Caddesi boştu
Yeni yıl 2015 kutlamalarında Etiler coştu, Bağdat Caddesi boştu
2015'e girerken Etiler'de yapılan yeni yıl kutlamaları oldukça eğlenceli anlara sahne oldu. Bağdat Caddesi'nde yapılması planlanan yeni yıl kutlamaları ise, hava koşulları sebebiyle iptal edildi. Cadde'de bu yıl çok az insan olduğu görüldü.

İSTANBUL - Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen yılbaşı kutlamaları, şiddetli rüzgar ve yağmura rağmen sürdü. Alanda toplanan kalabalık, Doğulu kardeşlerin canlı performansı eşliğinde doyasıya eğlendi.

Dün saat 18.00'de başlayan etkinlik nedeniyle Nispetiye Caddesi araç trafiğine kapatıldı. Vatandaşlar bu saatten itibaren alanı doldurmaya başladı. Bu sırada, büyük sahnenin önüne kırmızı halı sermeye çalışan belediye ekipleri şiddetli rüzgar nedeniyle zor anlar yaşadı. Serilen halılar, rüzgara savrulunca toplanarak kaldırıldı.

Kurulan "Video Mapping" sistemiyle dev birer ekrana dönüşen Akmerkez kulelerindeki gösteri büyük ilgi çekti. Kulelerden Zeki Müren'in bir klibi de seyrettirildi. Yağmura aldırmayarak sahne önünde toplanan vatandaşlar, saat 21.30'da sahne alan Ozan Doğulu'nun DJ performansıyla dans ederek eğlendi. Ozan Doğulu'nun ardından sahneye saat 23.00'de Kenan Doğulu çıktı. Kalabalık, Kenan Doğulu'nun canlı performansı eşliğinde 2015'i karşıladı.

Saatler 24.00 olduğunda Akmerkez'in kulelerinden geri sayım gerçekleştirildi; daha sonra da dakikalarca havai fişek ve ışık gösterisi yapıldı.

Etiler Nispetiye Caddesi'nde toplanan kalabalık, Kenan Doğulu'nun söylediği şarkılar eşliğinde yeni yılı karşıladı; geri sayımla birlikte dakikalarca havai fişek gösterisi yapıldı. Taksim Meydanı'nda toplanan vatandaşlar yağmur altında yeni yıla girdi. Yağmur ve kuvvetli rüzgarın etkisi nedeniyle Bağdat Caddesi 2015'e sönük girdi.

TAKSİM MEYDANI BOŞ KALMADI

İstanbul'da yeni yıl kutlamalarının yapıldığı yerlerin başında gelen Taksim Meydanı, bu yılbaşında da boş kalmadı. Yağmur ve soğuk havaya rağmen, vatandaşlar akşam saatlerinden itibaren Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'ni doldurmaya başladı.

2015'e dakikalar kala kalabalık Taksim Cumhuriyet Anıtı çevresinde toplandı. Saatler 24.00'ü gösterdiğinde de vatandaşlar hep birlikte geri sayım yaparak yeni yıla girdi. Taksim ve çevresinde kutlamalar gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

BAĞDAT CADDESİ YENİ YILA SÖNÜK GİRDİ

Her yıl, Kadıköy'deki yılbaşı kutlamaların merkezi olarak akla gelen Bağdat Caddesi'nde, geçen yıllara oranla bu yıl sakinlik hakimdi.

Her sene genellikle, Şaşkınbakkal'da toplanan ve burada konserler, havai fişek gösterileri ve değişik etkinlikler ile yeni yılın gelişini kutlayan vatandaşlar, bu yıl sadece şampanya patlatıp, sevdikleri ile selfie çekmeyi tercih etti.

Saatler 24.00'ü gösterdiğinde, araçlarının kornalarını çalan, selfie çektiren vatandaşlar, 2015'in güzel geçmesi dileklerinde bulundu. Maltepe Meydanı'nda gece yarısı düzenlenmesi planlanan açık hava konseri de yine kuvvetli rüzgar ve yağmurun etkisi nedeniyle iptal edildi. (Mehmet AKTARAN - Hakan KAYA - Ozan URAL - Naci YÖNER / DHA)