Yeni yıl 2015'in ilk bebeği 'Meryem Azra' oldu

Yeni yıl 2015'in ilk bebeği 'Meryem Azra' oldu
Yeni yıl 2015'in ilk bebeği 'Meryem Azra' oldu
İstanbul'da yeni yıl 2015'te doğan ilk bebek Meryem Azra oldu. Yeni yılda doğan bebeğin ilk ziyaretçileri ise Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile İstanbul Valisi Vasip Şahin'di. Bakan Müezzinoğlu açıklamasında "Annelerin annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamaları gerekir" dedi.

İSTANBUL - İstanbul'da 2015 yılının ilk bebeği Meryem Azra, Zeytinburnu Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dünyaya geldi. Hastanede bebeği ziyaret eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Her yıl yaklaşık 1 milyon 150 bin bebeğimiz doğuyor. Bu, ülkemizin büyük bir zenginliğidir" dedi.

İstanbul'da 2015 yılının ilk bebeği Zeytinburnu, Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dünyaya geldi. Mardinli oldukları öğrenilen ve 2 yıldır İstanbul'da yaşayan İdris ve Hamdiye Akbalık çiftinin 3. bebeği olan Meryem Azra'nın, ilk ziyaretçileri Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve İstanbul Valisi Vasip Şahin oldu. Akbalık çiftini tebrik eden Bakan Müezzinoğlu, üçüncü çocuğu olduğunu söyleyen baba İdris Akbalık'a, "O zaman sen söz dinleyenlerdensin" diye seslendi.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, "Her yıl yaklaşık 1 milyon 150 bin bebeğimiz doğuyor. Bu, ülkemizin büyük bir zenginliğidir. 2014 yılında doğan ve 2015 yılında doğacak tüm yeni nesillerimize, sağlıklı, huzurlu, bereketli bir yaşam diliyoruz. Önce kendileri için sonra aileleri için, sonra ülkeleri için, insanlık için hayırlı olmalarını istiyoruz. 'Sizlerin en hayırlınız insanlara en çok faydalı olanınızdır' demiş medeniyetimizin önderi" dedi.“ANNELERİN MERKEZİNDE BAŞKA BİR KARİYER OLMAMALI”

Kendisinin de Meryem Ece adında bir torunu olduğunu belirten Müezzinoğlu, annelere de şu şekilde tavsiyelerde bulundu:

"Anneler dünyada, bir başkasının sahip olamayacağı annelik kariyerine sahip oluyorlar. Anneler, annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamaları gerekir. Merkeze iyi nesiller yetiştirmeye almalılar. Her annenin doğal yapısı, normal doğum üzerine yaratılmış. Normal doğumu merkeze almak lazım. Tıpta olağanüstü durumlar için var. İhtiyaç duyulduğu zaman, hekim arkadaşların en doğru kararı vermelerini isteriz. Anne sütünden daha önemli, daha sağlıklı bir şey yoktur. Bebek için anne sütünde hem gıda, hem ilaç var. En az 6 ay, mümkünse 1 sene annelerin evlatlarını emzirmesini arzu ediyoruz"

BAKANLAR BEBEĞE ALTIN TAKTI

Meryem Azra bebeğin 3 kilo 600 gram ve 52 cm boyunda doğduğu öğrenildi. Bakan Müezzinoğlu ve Vali Vasip Şahin, Meryem Azra bebeğe altın takarak, ailenin yeni yılını kutladı. Bakan Müezzinoğlu ve Vali Vasip Şahin hastanede doğum yapan diğer aileleri de ziyaret ettikten sonra hastaneden ayrıldı. (Mehmet Aktaran, DHA)


  http://www.radikal.com.tr/126329112632915

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Rezalet - drhil

  Fotoğrafta anneyi bulana 5 mecidiye. İşte yeni Türkiye...

  Muezzinoglu'nun zihniyeti... - AT1928

  Saglikli dusunemeyen saglik bakani, Muezzinoglu'nun zihniyeti ile resimdeki ilk dogan bebegin anne-babanin zihniyeti ayni - kökten dinci! Acikcasi bu tur insanlardan korkmak lazim!

  kadın fotoda yok - user751514

  kadınlardan bu kadar korkmayınız efendiler onlar bizim için çok degerlidir kadıncagız yazık fotoya bile girmemiş yazık gericilikle müslümanlık apayrı şeylerdir önce insana hakettigi degeri verelim özellikle kadınlara

  2015 - user946549

  maşallah Allah analı babalı büyütsün çok tatlı

  - şev_baş

  Şimdi biz kadınlar kariyer mi yapmalı çocuk mu diye tartışırken bakalım asıl gündem ne olacak.